Foto: Plzenoviny.cz

První ročník Dobřívského literárního léta představí tři české autory 

Na první ročník Dobřívského literárního léta přijede básník Martin Poch a novelistka Martina Heš. Ukázku ze svých knih přečte i Jana Poncarová, která do Dobříva zasadila jeden ze svých románů. Autorské čtení proběhne ve čtvrtek 23. června od 17 hodin v prostranství u vodního hamru.

„Dobřív byl už za první republiky častým cílem výletníků, včetně umělců, spisovatelů a herců. Asi nejznámějším z nich byl Jindřich Mošna, který u nás má i svou pamětní síň. U hamru je krásné prostředí, jako stvořené pro podobné akce, takže jsme se rozhodli čtení uspořádat. Uvidíme, jestli z toho vznikne tradice,“ říká Jiří Ondřejíček, starosta Dobříva.

„Na vůbec první dobřívské čtení jsme pozvali básníka Martina Pocha, který nedávno vydal svoji pátou a šestou sbírku. Martin je s naším krajem spojený, vystudoval rokycanské gymnázium a patří k oceňovaným básníkům. Přijede i novelistka Martina Heš se svým Tvůrčím restartem,“ uvádí spisovatelka Jana Poncarová a dodává: „Sama čtenářům představím román Alžběta a Nina, který se zčásti odehrává právě v Dobřívě, kde mám kořeny.“

Pro hosty bude připravené občerstvení a také knihy autorů k zakoupení. V případě deštivého počasí se autorské čtení přesune do sálu v obecním úřadě. Vstupné je dobrovolné. Akci pořádá Obecní úřad Dobřív a Spolek W21.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: