Foto: Euro Souvenir

Unikátní suvenýrové bankovky Pilsner Urquell oslavují 180. výročí uvaření první várky slavného ležáku

Letošní 180. výročí uvaření první várky světoznámého ležáku Pilsner Urquell připomíná limitovaná emise Euro Souvenir bankovek s motivem Jubilejní brány – jednoho z nejznámějších symbolů plzeňského pivovaru. Euro Souvenir bankovky jsou cenným sběratelským kouskem a s motivem plzeňského pivovaru se začnou prodávat ve čtvrtek 15. září od 10 hodin v Dárkové prodejně Plzeňského Prazdroje v Plzni za cenu 80 Kč. Jde o symbolické datum, protože právě 15. září se před lety začalo s výkopem základů legendárního pivovaru.

Suvenýrové bankovky Pilsner Urquell jsou vyrobeny z 100% bavlněného papíru používaného při výrobě skutečných bankovek. Obsahují také některé ochranné prvky jako pravé bankovky a zároveň jsou zajištěny proti případnému zneužití. Do prodeje jde 14 600 kusů, z nichž každý je unikát označený číslem, rokem vydání i pořadovým číslem série. Hodnota bankovky je 0 Kč. Velmi úspěšný koncept Euro Souvenir bankovek, věnovaný významným kulturním památkám, turistickým destinacím, zajímavým lokalitám či událostem, se v roce 2015 rozběhl ve Francii a postupně se rozšířil i za hranice Evropské unie. Všude vzbuzuje zájem turistů a sběratelů.

V plzeňské zoo jsou k mání unikátní pamětní bankovky

Plzeňský Prazdroj 180. výročí uvaření první várky Pilsner Urquell slaví nejen unikátními bankovkami. Kulaté jubileum připomíná také tematická výstava v Pivovarském muzeu v Plzni či speciální kolekce oblečení. Tradicí už je oblíbený Pilsner Fest s atraktivním hudebním programem a speciálními prohlídkami pivovaru, který se letos koná 7. a 8. října na nádvoří pivovaru.

S plzeňskou tématikou již vyšly dvě nulové euro bankovky. V roce 2019 byla ústřední motivem katedrála sv. Bartoloměje a o rok to bylo osvobození Plzně americkou armádou.

Zdroj: Prazdroj Visit

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: