Vizuál k akci

Felix Slováček zavítá do Plzně v rámci svého jubilejního turné

Klarinetista, saxofonista a hudební skladatel Felix Slováček zavítá 16. května 2024 do Plzně v rámci svého jubilejního turné s unikátním programem, propojujícím filmový a hudební zážitek.

Ve Velké synagoze zazní nejznámější melodie v podání žijící legendy naší populární hudby. Diváci budou moci zhlédnout film o umělcově celoživotní a umělecké dráze natočený v prostředí magické Šumavy, v rodných Malenovicích, ve Zlíně, v Kroměříži, v Brně a v Praze.

Turné s podtitulem „Krásné je žít“ vzniklo u příležitosti mistrova životního jubilea 80 let. Na závěr večera diváci mohou s umělcem besedovat, připít si číší vína a zúčastnit se jeho autogramiády. Jako host vystoupí sólistka opery divadla J. K. Tyla v Plzni, sopranistka Soňa Godarská.

„Život je dar. Když člověk přemýšlí o svém životě, je to tak trochu, jako by byl u posledního soudu. Všechno se vám začne odvíjet před očima a prožíváte to celé ještě jednou,“ přibližuje umělec Felix Slováček, jak unikátní portrét jeho profesního, i soukromého života vznikal. „V létě roku 2022 jsme se s filmovým štábem vydali do tajuplných a magických míst Šumavy. Vltavské Čertovy proudy, Čertova stěna, věž Jakobínka, hrad Rožmberk, Lipenská přehrada, hluboké lesy a mnoho dalších míst, které mi učarovaly, doprovází mé vzpomínky, rozhovory s kolegy i archivní materiály,“ popisuje Slováček.

Vstupenky v ceně 250 – 380 Kč budou v předprodeji na Ticketportal a v případě volné kapacity také na místě.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: