Depo ČD. Foto: Industry Open

Festival Industry Open i letos nabídne zajímavé akce pro fanoušky železnice

Díky festivalu Industry Open se fanoušci industriálu a výjimečných technických památek podívají na místa, která běžně není možné navštívit. Mezi ně patří i depo kolejových vozidel Českých drah nebo areál bývalých Škodových závodů.

Železnice nadšence odjakživa přitahuje jako magnet a pro rychlý rozvoj průmyslu v 19. století byla zásadním krokem k úspěchu. Byla samozřejmě i u rozvoje slavných plzeňských značek Škoda a Plzeňský Prazdroj a do dnešních dní se v průmyslových areálech zachovaly vlakové vlečky, z nichž některé jsou stále v provozu. Právě po kolejích se návštěvníci festivalu dostanou do areálu Oblastního centra provozu Českých drah – Západ (depa kolejových vozidel) i do areálu Škodovky.

“Akce festivalu Industry Open, které se odehrávají na kolejích, byly v minulých letech nejoblíbenější. Jak do Škodovky, tak do depa Českých drah se běžně návštěvníci opravdu nemají šanci dostat. Na obou místech se od průvodce dozví spoustu informací o jejich minulosti i současnosti,” prozradila manažerka projektu Industry Open Alena Fialová z pořádající organizace Plzeň – TURISMUS.

Za branami depa kolejových vozidel – Oblastního centra provozu a údržby Západ v Plzni se návštěvníci podívají na místa, kde se dodnes servisují vlaky v hale soustředěných oprav, a prohlédnou si také točnu, které se říká rotunda, myčku i čerpací stanici pro lokomotivy. Užijí si i samotnou cestu motorovým vozem 810, kterým do depa pojedou z plzeňského hlavního nádraží.

V areálu Škodovky návštěvníci z vlaku nevystoupí, ze stanice Plzeň – Jižní Předměstí však dojedou na jeho samotný konec na Karlov a zase zpátky. Cestou projedou kolem starých hutí, slavné 1. brány i stále fungujících výrobních hal. Během akce Vlakem do Škodovky je přísně zakázáno focení a pořizování jakéhokoli audio/video záznamu.

Termíny:

Vlakem do Škodovky: soboty a neděle 24. – 25. července a 21. – 22. srpna, odjezd vždy v 10:10, 12:10 a 14:10, zastávka Plzeň – Jižní předměstí.
Vlakem do depa Českých drah: sobota a neděle 31. července – 1. srpna, oba dny v 9:45, 11:45 a 13:45, odjezd ze zastávky Plzeň – hl. nádraží

Další program festivalu Industry Open na víkend 24. – 25. července:

V sobotu se koná výlet Historickým autobusem po stopách železaDen otevřených dveří v Muzeu Hangár 3 v Líních (Hangár č. 3, CLASSIC TRAINERS). Další možností je výlet do regionu a Komentované prohlídky Sklárny Annín v malebném údolí řeky Otavy na Šumavě, která je po Harrachově druhým nejstarším nepřetržitě fungujícím sklářským provozem v Čechách. V neděli se uskutečni Komentovaná prohlídka plzeňské Papírny, výlet Historickým autobusem po stopách těžby kaolinu a streetfoodový festival DEPO Street Food Market – summer edition v DEPO2015.

Podrobný program festivalu Industry Open 2021 a další informace najdete na www.industryopen.cz/festival. Vstupenky jsou v prodeji v Turistickém informačním centru (nám. Republiky 41, vedle radnice) a online na Plzeňské vstupence.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: