Papua Nová Guinea. Foto: PR festivalu

Kino Beseda zve na cestovatelský festival Kolem světa

V sobotu 4. listopadu se bude na velkém plátně Kina Beseda cestovat kolem světa. Cestovatelský festival se stejným názvem už tradičně vezme diváky na místa, kam se většina z nás dostane jen prstem na mapě. Tentokrát se na celkem šesti projekcích a přednáškách podívají třeba do Pákistánu, Patagonie, Angoly, Papuy Nové Guineje a nebo až na Velikonoční ostrov. Podávat se bude cizokrajné jídlo a chybět nebudou ani tradiční výrobky z cest. Celodenní vstupenky na festival jsou už v prodeji.

Ty nejzajímavější zážitky z expedic, ale i pohled do života domorodých obyvatel nebo místních kuchyní – to vše nabídnou komentované projekce a přednášky fotografů a cestovatelů na festivalu Kolem světa.

„Nejprve se vydáme do vysokých hor i úrodných nížin Pákistánu, podíváme se pod pokličku zdejší kultury a nahlédneme do života běžných lidí. Argentinu poznáme úplně jinak, než jak se píše v průvodcích. Zemi, která balancuje na hraně nekonečných oslav a finančního bankrotu, nám ukáže opravdový znalec, co ji nejprve celou procestoval, pak v ní žil a s jednou Argentinkou se oženil. Divokou přírodu i bizarní scenérie Patagonie s tyrkysovými jezery, dokonale tvarovanými horskými štíty, bílo-modro-zelenými ledovci a stády pasoucích se lam ve stepích vystřídá tajemný a mystický Velikonoční ostrov, nejodlehlejší místo na Zemi. Z opačného konce světa se vrátíme zpátky do Evropy, podíváme se však někam, kde to možná neznáme. Jedlíci na cestách nás zavedou nejen do restaurací a stánků s občerstvením za typickými jídly Maďarska, Německa, Polska a Holandska. Jak často se nám naskytne příležitost cestovat v zemi, kde na turistu nenarazíme? Angola je neprobádaná, plná nádherných míst a dechberoucích výhledů i lidí, kteří nic nemají, ale i tak by se rozdali. O jejím nevyužitém potenciálu bude další přednáška. A na závěr nás čeká cestovatelský sen, návštěva domorodých etnik ostrovního státu Papua Nová Guinea. Žije tu přes 800 kmenů, z nichž každý mluví jiným jazykem. Dříve praktikovali kanibalismus a některé dodnes mumifikují zemřelé. Žijí tu krokodýlí muži i lidé v maskách a na jejich festivalech zažijeme miliony barev,“ láká na festival Ivana Hušáková z Měšťanské besedy.

Bára Poláková vyráží na podzimní turné ON/OFF a nevynechá ani Plzeň

Nahlédnutí do dalekých krajů doplní i ochutnávka exotického jídla v předsálí Kina Beseda, kde se budou prodávat také tradiční dovezené výrobky.

Na festival Kolem světa lze zakoupit zvýhodněnou celodenní vstupenku. Na jednotlivé přednášky se budou vstupenky prodávat až v den konání festivalu od 12:30. Kompletní program i prodej vstupenek najdete na webu Měšťanské besedy.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: