ZČM. Foto: Plzenoviny.cz

Do Západočeského muzea v Plzni se vrací Filmové večery

Západočeské muzeum v Plzni obnovuje po vynucené pauze úspěšný filmový cyklus nazvaný Filmové večery v muzeu. Cílem setkání není jen zhlédnutí kvalitního snímku, ale i následná diskuze diváků.

„V březnu jsme pro Vás připravili „Zjevení“ režiséra a scenáristy Xaviera Giannola. Duchovní detektivka ukazuje, že víra mnohdy chodí inkognito. Jacques pracuje jako reportér ve velkých francouzských regionálních novinách. Jeho pověst nezaujatého a nadaného investigativního novináře upoutá pozornost Vatikánu, který si ho najme na splnění zvláštního úkolu. Stane se členem komise ověřující údajné zázračné zjevení v malé francouzské vesnici – tedy opravdového kanonizačního procesu. Po svém příjezdu se setká s mladou a citlivou Annou, která tvrdí, že se osobně stala svědkem zjevení Panny Marie. Tváří v tvář rozdílným názorům duchovních a skeptiků ve vyšetřovací komisi Jacques postupně odkrývá skryté motivy a tlaky, které ovlivňují vyšetřování, a jeho vlastní víra se otřásá v základech,“ sdělil organizátor filmového cyklu Jakub Šmíd.

Promítání proběhne ve středu 23. března 2022 od 19 hodin v přednáškovém sále v hlavní budově v Kopeckého sadech. Průvodcem všech filmových večerů bude zkušený redaktor a moderátor Petr Vaďura. Vstupné činí 100 Kč (studentské 70 Kč).

Zdroj: ZČM

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: