Hodinky Seiko. Foto: Pixabay

Helveti.cz představuje nový podcast o hodinkách Tik Talk. Zaujme i laiky a přiblíží fascinující svět tikajících strojků

Svět hodinek je fascinující od nepaměti. Již první mechanické ciferníky dokázaly okouzlit naše předky a i přes současnou dominanci digitálních technologií si klasické hodinky udržují své opodstatněné místo na trhu. Jsou praktické, nepodléhají módním vlnám, ale přesto jsou stále elegantní a rádi je nosí muži, ženy i děti. Zajímají-li vás aktuality a novinky ze světa pohybujících se ručiček, specialisté na hodinky z Helveti.cz si právě pro vás připravili zbrusu nový hodinkový podcast Tik Talk.

Tik Talk je zábavný i poučný

Hodinky jsou pro Helveti celoživotní vášní, proto obsah podcastů ocení jak znalci a sběratelé, tak i laici. Světlo světa spatřily již tři díly, které jsou zábavné, poučné a srozumitelné pro všechny.

První díl se věnuje hodinářskému a šperkařskému veletrhu Watches & Wonders, který proběhl letos v dubnu ve švýcarské Ženevě. Událost a další souběžné výstavy a akce navštívila Darča z Helveti. Její vyprávění je pestré a dozvíte se v něm například, co si ze Ženevy sama přivezla. A pokud vás povídání zaujme, můžete na veletrh vyrazit příští rok i vy. A pokud je na vás Ženeva daleko, zkusit můžete podzimní pražský veletrhy hodinek SEW nebo Micro Praha.

Druhý díl podcastu Tik Talk je věnován japonské značce Seiko, jejíž příznivci jsou i kolegové z Helveti Darča a Patrik. Posluchačům přiblíží, proč mají tuto značku rádi, proč je tak populární a také vám poradí, jak postupovat při výběru prvního kousku této značky a na co si dát pozor.

Poslední třetí pokračování vás vtáhne do světa švýcarských mechanických strojkům. Jaké jsou nejpoužívanější a proč je nejskloňovanější právě strojek Powermatic 80 s automatickým nátahem? To vše a samozřejmě mnohem více se dozvíte poslechem nového podcastu Tik Talk.

Kde můžete podcast sledovat?

Tik Talk je dostupný na populárních streamovacích platformách YouTube, Spotify, Apple Podcasts, Amazon Music a Cardbox.fm. Tak se pohodlně usaďte nebo nasaďte sluchátka třeba při běhu a objevujte s profesionály fascinující svět hodinek.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: