Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Jak na přípravu dětské oslavy narozenin

Připravit dětskou oslavu tak, aby byla skvělým zážitkem pro malého oslavence i jeho kamarády, může být oříšek. Proto je potřeba takovou akci včas a v klidu naplánovat.

Termín přizpůsobte oslavenci i hostům

Termín narozenin je daný. Pokud ale vycházejí na všední den, pak je nejlepší uspořádat dětskou párty během nejbližšího víkendu. Včas obvolejte všechny pozvané hosty, zda jim datum bude vyhovovat a tomu se přizpůsobte. Termín oslavy upravte dle časových možností hostů. Plánujete-li oslavu mimo domov, myslete i na včasnou rezervaci místa, kde bude akce probíhat.

Na co nezapomenout

Hostům připravte pozvánky. Pro dítě je jejich tvorba zábava. Společně s nimi vymyslete téma oslavy. To se zpravidla odvíjí od toho, co oslavence aktuálně nejvíce zajímá. Často jsou to piráti, dinosauři nebo princezny. Můžete ale také vsadit na moment překvapení a dítěti téma oslavy neprozradit. Nezapomeňte na balónky, konfety nebo girlandy. Zpestřit oslavu mohou i barevné plastové talíře, čímž se dostáváme k tomu, co ke každé párty patří, a tím je jídlo a pití.

Pokud nepečete vlastní dort, včas jej objednejte. Další občerstvení je na vás, ale mezi dětmi je oblíbená třeba pizza a samozřejmě všelijaké sladkosti, jako například horká čokoláda. Potěšit je ale můžete i ovocem.

K občerstvení patří samozřejmě nádobí. Ať jde o jakkoliv velkou oslavu, nepoužívejte běžné nádobí, děti to stejně neocení. Praktické jsou dřevěné příbory nebo plastové kelímky na dezerty. Odpadne vám starost o vaše nádobí a ušetříte spoustu práce.

Hry a zábava

Bez her to nepůjde. Připravte dětem originální zábavu s odměnami. U větších dětí můžete vsadit na jednoduché kvízy, menší se zabaví třeba malováním na obličej. Aby byla zábava stále v plném proudu, mějte dopředu připravený harmonogram oslavy a toho se držte. Průběh oslavy plánujte tak, aby se líbila především malému oslavenci a jeho kamarádům.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: