Zdroj obrázku: joe ribo / stock.adobe.com

Jak odčerpat vodu ze sklepa efektivně a bezpečně?

Zaplavený sklep rozhodně není nic příjemného, bohužel taková nehoda se může stát opravdu každému. Ať už je na vině velký déšť, povodeň nebo prasklé trubky, voda už je na místě a my ji potřebujeme dostat rychle a bezpečně pryč. A právě v tomto článku se dnes zaměříme, jak na to!

Nejprve zajistěte bezpečnost

Než se pustíte do jakýchkoliv prací, je důležité nepodcenit situaci. Jelikož se jedná o problém s vodou nezapomeňte vypnout elektřinu v celém domě! O ochranných pomůckách nemluvě. Gumové rukavice, boty a vhodné oblečení by měly být povinností v rámci vašeho bezpečí.

Jakou metodu čerpání zvolit?

V závislosti na situaci máte několik možností:

  • Ponorné čerpadlo – Tento způsob je vhodný v případě, že se jedná o opravdu velké množství vody. Čerpadlo na vodu ponoříte a za pomocí hadice odvádíte ven z domu.
  • Ruční čerpadlo – Pokud nemáte přístup k elektřině nebo jde o malé množství vody, pak je je to ideální pomocník.
  • Vysavač na vodu – V případě mělkých záplav je dobrý sáhnout právě po tomto přístroji.
  • Absorpční materiály – Pro velké potopy se nehodí, ale v případě malých úniků se jedná o nejlepší variantu.

Ať už zvolíte kteroukoliv z těchto variant, vždy kontrolujte situaci, a hlavně se ujistěte, že vyčerpanou vodou neuděláte škodu někde jinde.

Vyčerpáním vody to zdaleka nekončí

Následně je potřeba sklep, případně věci, které nebyly úplně zničené kompletně vyčistit a vysušit. Pro tyto účely by vám mohl dobře posloužit kompresor, který dokáže celý proces urychlit. Dokáže totiž obstojně odstranit vlhkost ze vzduchu

Pokud se ovšem jedná o rozsáhlé záplavy, a ne pouze lokální problémy, pak je vždy lepší obrátit se na odborníky, kteří s těmito situacemi mají nejen mnoho zkušeností, ale také potřebné vybavení, které vám může chybět.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: