Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Jak se obléct na festivaly?

Letním festivalům pod širým nebem letos už pomalu odzvonilo, ale to nám nebrání v tom, abychom se pomalu připravili na další sezónu.

Stará dobrá klasika

Nejlepší na „festivalové módě“ je, že každý může do svého outfitu zanést kreativitu podtrženou základem vašeho stylu. I letos jste na festivalech pod širým nebem mohli potkávat ženy v pohodlných „boho“ šatech či dlouhých sukních, doplněné o kovbojské boty a trhanou džínovinu. Tento trend snad nikdy z módy nevyjde, zvláště, když jej oživíte květinovou čelenkou, která svůj velký boom měla v roce 2014.

Zvířecí potisky jsou in

Pokud vás však kombinace kovbojek a sukně nudí, buďte více odvážní a sáhněte po kousku oblečení se zvířecími potisky. Ty jsou totiž letos velmi oblíbené a jelikož móda na festivalech nepodléhá tak časté obměně, rozhodně jimi zaujmete i ten další rok. Nic nezkazíte dlouhou sukní zebrového vzoru s černým nebo bílým tílkem. Zkombinovat můžete i dámské šortky z džínoviny s tričkem leopardích vzorů, kdy celý outfit podtrhnete kloboukem nebo šátkem.

Nezapomínejte na chladné počasí

Letní festivaly jsou sice typické pro letní teplé počasí, ovšem je třeba si uvědomit, že spousta festivalů se koná na otevřeném prostranství, kde je většinou v nočních hodinách velmi chladno. Proto by vám nemělo chybět teplejší oblečení. Úplně postačí, když budete mít po ruce například dámskou mikinu se zipem v boho stylu nebo pánové lehčí svetr.

Moderní overaly nesmí chybět

Nudí vás okoukané šaty či dlouhé sukně hnědých tónů? Vsaďte na barvy! Rozhodně zaujmete krátkým overalem hořčicové barvy, lesklými pantoflemi a jako doplněk zvolte pletenou boho kabelku s dlouhými třásněmi.

Ať už jste vyznavačem jakéhokoliv stylu, mějte na paměti, že festivaly jsou od toho, aby se lidé bavili, poslouchali svou oblíbenou hudbu a ne, aby si člověk hodiny lámal hlavu s tím, co si obleče. Základem je vždy váš styl, ve kterém se cítíte dobře a jen lehce jej doplňte o typické festivalové prvky. Pak teprve budete vypadat přirozeně a skvěle.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: