Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Jak si nejlépe užít rodinnou dovolenou v Řecku?

Některé destinace jsou pro dovolenou s rodinou jako stvořené. Řecko k nim bezesporu patří. Jak děti zabavit a přitom si užít ostrovy plnými doušky? Vsaďte na písečné pláže, pestrou škálu aktivit a na řecké pověsti, které dodají dovolené pohádkovou atmosféru.

Uvažujete s rodinou o dovolené v Řecku? Dobrá volba. S bohatým výběrem lokalit i aktivit si můžete přizpůsobit prázdniny přesně vám na míru. Dobré jídlo, milí lidé, příjemné klima a písečné pláže s pozvolným vstupem do moře jsou přesně ty důvody, proč bývá Řecko u rodin první volbou. A když vyberete hotel, který má bazén se skluzavkami, máte o zábavu dětí napůl postaráno. Podívejte, čím zaplnit tu druhou.

Na pláži si odpočinete i vyřádíte

Největším lákadlem Řecka je určitě koupání v moři a pobyt na pláži. Jenom tady můžete strávit spoustu času a přitom nedat prostor nudě. Odpočinek na lehátku prostřídáte s plaváním v moři a s celou řadou dalších aktivit. Děti budou šnorchlovat a objevovat svět pod hladinou, společně si budete hrát s míčem a stavění hradů z písku je klasika, která se neomrzí. 

K větším plážím neodmyslitelně patří nejrůznější vodní sporty, které umožňují zpestřit dovolenou špetkou adrenalinu. Pronajmout si lze vodní skútry nebo plachtit nad vodou a krotit vlny na surfu. Při nejmenším si můžete skočit šipku z půjčeného šlapadla. Na výběr je toho dost a záleží jen na vás, na co si troufnete.

Vydejte se na průzkum

I na turisticky oblíbených ostrovech se můžete cítit jako Robinson Crusoe. Stačí si půjčit vůz a vyjet z letoviska. Najednou poznáte Řecko z úplně jiné stránky. Objevíte opuštěné háje plné olivovníků a pomerančovníků, malé pláže bez živáčka lemující pobřeží a kochat se pohledem na obzor budete z nejrůznějších vyhlídek u cesty. Davy setřesete výběrem méně známých zajímavostí ostrova nebo výjezdem v ranních hodinách. Děti vás stejně dřímat dlouho nenechají.

Za dobrodružnou výpravou se vydejte i do mořských vln. Pronajměte si loď (třeba i s kapitánem) a prohlédněte si ostrov z otevřeného moře. Zakotvíte v jakékoliv zátoce, která se vám bude líbit nebo prozkoumáte jeskyně ve skaliscích. Nezapomenutelný zážitek je i chytání ryb z lodi.

Pozdravte zvířátka

Výlety za zvířátky zaberou vždycky a užije si je celá rodina. V Řecku se za nimi můžete také vydat. Některé uvidíte ve volné přírodě, jiné pod hladinou, a další v minizoo nebo v akváriích. Mezi nejlepší místa, kde spatříte místní faunu, patří Údolí motýlů na Rhodosu, želví záliv Laganas na Zakynthosu nebo mořské akvárium na Krétě. Z několika ostrovů se také pořádají lodní výlety za pozorováním delfínů.

Projděte se ve stopách historie

Pokud lze látku z dějepisu podat zábavnou formou, tak je to právě při dovolené v Řecku. Představte si to. Vyprávět příběhy ze Starých řeckých bájí a pověstí a přitom se proplétat mezi sloupy antických paláců nebo stoupat po schodech amfiteátrů. Perfektní příležitost k takovému výletu se vám naskytne třeba na Krétě v paláci Knóssos, který podle legendy ukrýval bájného Minotaura. Právě tady se totiž klikatil známý Labyrint. Po příjezdu z výletu dejte dětem za úkol bestii nakreslit a máte o celodenní program postaráno. 

Vyprávění o řecké mytologii můžete využít při každé chvíli nudy. Například během letu nebo při čekání na odbavení zavazadel. Děti budou s napětím poslouchat o vrtoších bohů z Olympu či o hrdinských činech Herkula, a samotného Řecka se nebudou moct dočkat.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: