Měšťanská beseda. Foto: Plzenoviny.cz

Jaro klepe na dveře a léto na zahradu Besedy. Od června do září se tu bude opět hrát pod širým nebem

Ještě před začátkem jara chystá Měšťanská beseda letní program na zahradě. Otevřou ji v červnu osobitá zpěvačka Lenka Nová s klavíristou Petrem Maláskem. V červenci se ve skvělé atmosféře letního večera diváci pobaví na nové show Miloše Knora. Pořádný nářez slibuje rockový koncert charismatického zpěváka Václava Noida Bárty s kapelou BEKBEK Clan. V srpnu přinese na zahradu Besedy pohodu, živelnou radost i energii zpěvačka Szidi Tobias. Léto na zahradě zakončí v září druhý díl improvizované hry Commedia dell’arte.

Zahrada Měšťanské besedy se v létě už tradičně stane dějištěm koncertů i divadelních představení, které tu pod širým nebem získávají neopakovatelnou atmosféru. Ani déšť či jiná nepřízeň počasí nemohou kulturní zážitek pokazit. Akce se totiž v takovém případě přesouvají do vnitřních prostor Měšťanské besedy. 

„Program na letní zahradu Měšťanské besedy vybíráme podle toho, jak se do venkovních prostor hodí a jak se líbí publiku,“ vysvětluje Hana Rendlová, manažerka kulturních akcí v Měšťanské besedě. „Vrací se sem osvědčená divadla a koncerty, ale vždycky chceme uvést i něco úplně nového. Letos to bude rockový koncert Václava Noida Bárty,“ doplňuje.

Divadlo Alfa zve na hororovou pohádku Jako knoflík v hlavě!

Už několikrát na zahradě Měšťanské besedy vystoupila osobitá zpěvačka s nezaměnitelných sametovým altem Lenka Nová, většinou to bylo v pořadech Michala Horáčka, vždy však s velkým úspěchem. Tentokrát se představí za klavírního doprovodu Petra Maláska na turné nazvaném Ve dvou. 

Každoroční benefiční koncert Jazz & Swing Night pro dětský úsměv rozezní na zahradě hudbu Louise Armstronga, Raye Charlese a dalších ikon jazzové hudby a výtěžkem ze vstupného potěší děti z Dětského domova v Trnové.

Na letní scénu se vrátí také Miloš Knor, a to v celovečerním „představení jednoho Knora“ s názvem One Knor Show.

Úplně poprvé na zahradě Měšťanské besedy zazpívá Václav Noid Bárta. Charismatický zpěvák je známý z muzikálů Jesus Christ Superstar, Hamlet nebo Carmen. Rockový koncert s BEKBEK Clanem slibuje pořádný nářez.

Tradiční akcí už se stal Mezinárodní dixielandový festival Plzeň. Měšťanská beseda letos přivítá jeho čtvrtý ročník.

Pohodu letního večera doplní živelná radost a energie koncertu slovenské šansoniérky Szidi Tobias, (úvodní foto) která už v Měšťanské besedě zakusila vřelé přijetí plzeňského publika. Nyní s kapelou zazpívá písně z nejnovějšího alba Sedmoláska i oblíbené dřívější skladby. 

Letní program uzavře volné pokračování úspěšné improvizované komedie Commedia dell´arte, které vzniklo opět v pražské La Fabrice. Známé postavy se vrací v novém milostném příběhu plném převleků a vtipných zápletek. 

Akce, které se konají na zahradě Měšťanské besedy, se v případě nepříznivého počasí na základě rozhodnutí pořadatele přesouvají do vnitřních prostor. Informace o přesunu akce je uvedena v den jejího konání do 12 hodin na webu Měšťanské besedy.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: