Měšťanská beseda. Foto: Plzenoviny.cz

Kino Beseda promítá každý večer online

Kino Beseda musí být od minulého týdne uzavřené. Ale nechce zůstávat prázdné. Proto zve své diváky každý večer od 21. října 2020 do virtuálního kina. Na programu jsou aktuální snímky z projektu Moje kino LIVE, do kterého se zapojují kina z celé ČR. Projekce začínají jako živý online stream ve 20:30 hodin a vstupenky na ně je možné zakoupit na stránkách Měšťanské besedy.

podruhé v letošním roce uzavřela vládní opatření proti šíření koronaviru kina a další prostory kulturního života. A proto se Kino Beseda opět spojilo s projektem Moje kino LIVE, aby mohlo přinášet filmy k divákům. „Promítání u vás doma jsme si vyzkoušeli už na jaře. Odteď můžete zase chodit do kina ve svém obýváku,“ vzkazuje divákům Daniel Jaroš, manažer Kina Beseda. „Na každý podzimní večer pro vás máme připravený jeden film, jejich program najdete na webu Měšťanské besedy,“ doplnil.

Další opatření v boji s koronavirem. Roušky venku i v autě

První projekcí je ve středu 21. října 2020 na Oscara nominovaný dokument Pro Samu. Je osobním deníkem a zároveň vzkazem matky pro dceru, která se narodila v troskách syrského Aleppa. Dalším filmem bude polské želízko v ohni pro letošní Oscary Corpus Christi. Po propuštění z nápravného zařízení se dvacetiletý Daniel touží stát knězem. Přestože je to s jeho trestním rejstříkem nemožné, shodou náhod se ujímá péče o farnost. Následující Matthias a Maxime, poslední film kanadského režiséra Xaviera Dolana, je o dvou kamarádech, jejichž vztah se promění, když se mají při natáčení studentského filmu políbit před kamerou. Filmový program je pravidelně doplňován na www.mestanskabeseda.cz. Tady se také dají zakoupit vstupenky. Vstupenka s přístupovým kódem k projekci přijde zákazníkům e-mailem. Stojí 100 korun a její součástí je i návod, jak se k promítání připojit.

Projekce se snaží navodit atmosféru opravdového kina, proto začínají v jeden konkrétní čas a probíhají jako živý stream. Diváci tak mohou sledovat filmy stejně jako v kině bez pauz a pozorněji. Virtuální kino je otevřené už 30 minut před začátkem, kdy mají zájemci možnost chatovat s ostatními. Po filmu pak ještě mohou společně probrat dojmy a filmové zážitky. Do chatu organizátoři posílají také zajímavosti k filmům. 

Program Kina Beseda LIVE je ZDE.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: