Foto: Diakonie Západ

Klub Akcent oslavil 20let podpory dětí a mládeže v Rokycanech

Ve čtvrtek 3. 9. 2020 proběhla na zahradě nízkoprahového Klubu Akcent pro děti a mládež v Rokycanech velká slavnost, a to při příležitosti oslav kulatého výročí 20 let jeho existence v tomto městě. Zavzpomínat na uplynulé roky, ale také popřát do let budoucích dorazilo do prostor samotného Klubu i přilehlé zahrady několik desítek hostů. Mezi nimi byli stávající, ale i bývalí klienti a pracovníci tohoto zařízení, kolegové z dalších diakonických i spolupracujících sociálních služeb, ale také rodinní příslušníci klientů, zástupci Farního sboru ČCE a další. 

Na uvítací slova ředitelky Diakonie Západ Lucie Petříčkové navázal Petr Neumann, který stál na přelomu tisíciletí u zrodu diakonického střediska Přemysla Pittra v Rokycanech. Přiblížil pak přítomným historické souvislosti vzniku střediska i otevřeného klubu pro děti a mládež, který se v roce 2007 s účinností zákona o sociálních službách zařadil mezi registrované sociální služby typu nízkoprahová zařízení pro děti a mládež.

V Klubu Akcent našlo během jeho dvacetiletého působení podporu a pomoc několik stovek dětí a mladých lidí, které pracovníci Klubu doprovázeli na cestě k dospělosti. Cesta je to mnohdy hodně klikatá, hrbolatá a má i své slepé uličky. Dětem a mladým lidem ve věku 6-20 let se zde však dostává pozornosti, informací i odborné sociální pomoci, což jim usnadňuje zvládání nároků jak dětského, tak dospělého života. Pracovníci doprovází klienty při řešení každodenních i mimořádných situací a pomáhají jim uspět v dalším životě.

Úspěch v další činnosti a spoustu dětí, které v tomto zařízení najdou kamarády, pomoc a podporu ve chvílích, kdy si sami nevědí rady, je přáním do dalších let fungování nízkoprahového Klubu Akcent pro děti a mládež v Rokycanech. Informace, jak se v budoucnosti do aktivit tohoto Klubu zapojit třeba jako pracovník, dobrovolník či podporovatel, jsou k dispozici na webových stránkách Diakonie Západ, kde jsou k nalezení také informace o realizovaných projektech, připravovaných akcích či návazných službách.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: