Končí oprava ulice Na Dlouhých v Doubravce
Po několikaměsíční rekonstrukci se v pondělí 4. srpna 2025 vrací provoz do ulice Na Dlouhých v plzeňské Doubravce. Město Plzeň zde prostřednictvím Správy veřejného statku opravilo vozovku v úseku od ulice Ke Špitálskému lesu po křížení se Smrkovou. Stavba, na níž se finančně podílela také Vodárna Plzeň, stála téměř 12 milionů korun včetně DPH a zahrnovala i výměnu vodovodního a kanalizačního potrubí.
Práce začaly koncem března a právě končí. V pondělí se sem vrátí veřejná i individuální doprava. „V Plzni právě vrcholí stavební sezona a tohle je jedna z dalších zdařilých akcí. Přívětivý veřejný prostor je pro nás důležitý a těší mě, že se opět podařilo proměnit ulici, která bude pro občany komfortní, bezpečnější a odpovídá požadavkům 21. století,“ uvedl primátor města Plzně Roman Zarzycký.
Podle náměstka primátora Aleše Tolara se podařilo zlepšit i dopravní obslužnost a bezpečnost celé lokality: „Nyní po opravě je komunikace již dostatečně široká i pro vozidla MHD, která tady teď budou moci bezpečně projíždět. Upravili jsme totiž podélné parkování po obou stranách. Vznikla zde nově také podélná parkovací stání typu K+R pro obsluhu přilehlé základní školy. Souběžně s tím byla opravena i kanalizace a vodovodu.“

Na podzim dojde ještě k výměně veřejného osvětlení, v jehož trase budou zároveň pokáceny nepůvodní akáty. Nahradí je deset nových jilmů habrolistých (Ulmus × hollandica ‚Groeneveld‘), které jsou odolné vůči grafióze a již nyní lemují dolní část ulice. Sadové a terénní úpravy zakončí celou rekonstrukci na přelomu roku.
Součástí prací byla také úprava chodníků, doplnění varovných pásů, vodicích linií pro nevidomé a vzniklo zde celkem 19 parkovacích míst a čtyři místa typu K+R.
Městská hromadná doprava, včetně linky číslo 38 mezi Lobzy a Červeným Hrádkem, se od 4. srpna vrací na původní trasu. Náklady na rekonstrukci dosáhly celkové částky 11 816 886,67 Kč včetně DPH. Vodárna Plzeň z této sumy hradí přes 5,6 milionu korun.
Místo, o kterém píšeme:
V pondělí se také vrací provoz na frekventovanou křižovatku U Jána.