Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Koronavirus aktuálně: Podle Krizového štábu je situace v Plzeňském kraji poměrně klidná

K operativní schůzce se ve středu 9. září 2020 sešel Krizový štáb Plzeňského kraje na základě zhoršující se epidemiologické situace v zemi. Situaci v kraji hodnotí hygienici jako poměrně klidnou, projednávala se případná opatření v případě zvýšení počtu nakažených.

Dle informací z KHS nebylo v Plzeňském kraji zaznamenáno komunitní šíření koronaviru a daří se úspěšně dohledávat kontakty nakažených osob. Přesto je potřeba být připraveni a mít předběžně nachystaná případná mimořádná opatření. Vše se bude řídit podle „semaforu“, který aktualizuje ministerstvo zdravotnictví. Vyjma lokality Nová Ves, kde KHS vydala mimořádné opatření, není v kraji jiná lokalita se zvýšeným počtem nemocných. Zástupci KHS také potvrdili, že nejhorší situace je v Plzni, naopak nejlépe si vede Domažlicko, Tachovsko a Klatovsko.

Návrat roušek: Co se mění od 10. září 2020

Dalším tématem setkání bylo případné navýšení počtu odběrových míst, která nyní fungují ve FN, v Klatovské nemocnici a v Bioptické laboratoři v Plzni. Pokud by vznikla potřeba počet navýšit, je kraj schopen ve spolupráci s nemocnicemi a HZS PK do dvou dnů odběrové místo vybudovat. Nadále funguje také odběrová sanita.

Krajská hygienická stanice Plzeňského kraje celkově eviduje 1 367 případů covid-19. Z toho se již uzdravilo 998 osob. 21 pacientů bohužel v souvislosti s infekcí zemřelo. V okrese Plzeň-mšsto je aktuálně 129 nemocných.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: