Foto: Plzeňský kraj

Koronavirus: V Plzeňském kraji pokračuje plošná dekontaminace jen na Domažlicku

Režimová opatření na Domažlicku a Klatovsku v souvislosti s vyšším výskytem nemoci COVID-19 budou zmírněna. V plošné dekontaminaci vybraných míst se do čtvrtka 7. května 2020 pokračuje na Domažlicku a na Klatovsku dle potřeby.

5. května 2020 se uskutečnilo jednání hejtmana Josefa Bernarda a zástupců KHS s vybranými starosty obcí na Tachovsku, na kterém bylo rozhodnuto o ukončení plošné dekontaminace Tachovska. Podle sdělení KHS se zde situace zlepšila a není nutné v plošné dekontaminaci pokračovat. Další případná hygienická opatření jsou na uvážení starostů jednotlivých obcí.

Na Klatovsku i Domažlicku se epidemiologická situace zlepšuje, proto na pondělním jednání starostů obcí v uvedených okresech bylo odsouhlaseno zmírnění režimových opatření, zejména týkající se plošné dekontaminace.

Koronavirus: Proč je nejvíce nakažených na Domažlicku?

„Na Domažlicku bude plošná pravidelná dekontaminace zachována v dosavadním rozsahu do čtvrtka, pak bude na uvážení starostů, jaká místa bude nutné ještě dekontaminovat. Na Klatovsku je situace lepší, proto jsme se dohodli, že od dnešního dne si starostové zvolí, kde je stále nutné v dekontaminaci pokračovat. Oni znají situaci ve svých městech nejlépe,“ uvedl hejtman Josef Bernard. Nadále je potřeba ale dodržovat zvýšená hygienická opatření v obchodech a nákupních centrech, používat rukavice a desinfekci.

Chlorovou i lihovou desinfekci stále dodává HZS Plzeňského kraje na distribuční místa na vybraných požárních stanicích. Po skončení plošné dekontaminace budou dodávky probíhat na základě domluvy se starosty.

Celkový počet odhalených případů v Plzeňském kraji dle KHS:

Okres 6.5. Počet uzdravených
Domažlice 340 137
Klatovy 85 38
Plzeň-město 73 53
Tachov 45 25
Plzeň-jih 41 19
Plzeň-sever 22 14
Rokycany 6 3
Celkem 612 289

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: