Foto: Petr Kutka, Plzenoviny.cz

Kotynka je největší biotop v Česku. Najdete jej v Dobřanech

Přišlo léto a s ním i čas koupání pod širým nebem. Naším tipem, kam za relaxem u vody vyrazit, je biotop Kotynka v Dobřanech.

Biotop byl otevřený v roce 2011 a náklady na jeho výstavbu činily 29,5 milionů korun. Fungování tohoto koupaliště je založeno na biologickém procesu čistění vody, který zajišťují laguny s vodními rostlinami. Koupání je tak zcela vhodné i pro alergiky, kteří mají problémy s chemicky upravenou vodou ve veřejných bazénech či koupalištích.

Kotynku naleznete v Ústavní ulici naproti Psychiatrické léčebně. Areál má přes 2000 m2, čímž získal titul největšího biotopu v České republice.

Co biotop nabízí?

Součástí Kotynky je brouzdaliště, vodní skluzavky pro děti a zajištěný je i bezbariérový vstup do vody. Ten vede do oddělené části biotopu, která je vymezena pro neplavce, protože zde voda pozvolna klesá do hloubky 1,6 metru.

Areál také nabízí místa k opalování a relaxaci – travnaté plochy v okolí a dvě dřevěná mola u vody. Pro plavce je zde vybudovaný skokanský můstek do 3,5 metru hluboké vody.

Milovníci sportu si mohou zahrát na břehu ping-pong, beach-volejbal či petanque. V okolí biotopu jsou volně přístupné sportovní cvičící přístroje a dětské hřiště. Nachází se zde bufet s teplým i studeným jídlem a veliké parkoviště pro 80 aut. Můžete si zde pronajmout slunečník, sportovní pomůcky či hřiště.

Co je dobré vědět

Maximální denní kapacita návštěvníků je 1470 a do prostoru biotopu se najednou vejde až 250 plavců. Celodenní vstupné stojí v letní sezóně do 60 Kč. Biotop Kotynka je vhodný pro plavce i neplavce. Můžete si zde užít sportovní či relaxační den s celou rodinou.

Galerie:

Zdroje: mikroregion-radbuza.cz, dobrany.cz

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: