Foto: Divadlo ALFA

Listopad v Divadle Alfa

Připravili jsme si pro vás přehled programu divadla Alfa na listopad. Přijďte s dětmi na pohádku a nebo také na Noc divadel!

SOBOTY:

4. 11. – 15:00 Tři siláci na silnici
V pohádkách je číslo tři odjakživa jedničkou. Král mívá tři dcery, zkoušky princů mívají tři úkoly a Děd Vševěd míval o tři zlaté vlasy více, nežli potkal Plaváčka.

Tři jsou i hrdinové nové inscenace Divadla Alfa. A co víc, jsou bratři, jak se patří! Jsou to totiž náramní siláci. Jenomže doposud svou sílu před okolním světem tak trochu ukrývali. Celý svůj dosavadní život totiž strávili doma. Doma u maminky.

11. 11. – 15:00 HOST: Studio DAMÚZA / Momotaró
Momotaró je tradiční japonský příběh. Vypráví příběh sirotka, kterého jednoho dne z vody vyloví bezdětný pár. Připluje schovaný v broskvi, japonsky momo. Odtud dostane i své jméno – Momotaró. Když vyroste, vydává se bojovat s démony, kteří sídlí na dalekém ostrově. Cestou potkává své spojence a přátele, kraba, úhoře a velrybu. Momotaró s jejich pomocí démona přemůže a vrací se domů za svými rodiči.

18. 11. – 15:00 Pohádky ovčí babičky
Asi jen málokdo se nikdy nesetkal s „Pohádkami ovčí babičky“, ať už v původní televizní, či později i knižní podobě. Není divu, vždyť tento cyklus byl vůbec prvním kresleným večerníčkovským seriálem a zároveň i prvním, jehož vypravěčkou byla nenapodobitelná a okouzlující Jiřina Bohdalová. Vznikl v roce 1966 v režii V. Bedřicha, který spolu s animátory rozhýbal černobílé kresby B. Šišky. Zanedlouho mu tedy bude 50 let!

25. 11. – 15:00 HOST: Divadlo Semtamfór / Pohádky z košíku
Když zjistíte, že les, ve kterém třeba sbíráte houby, není obyčejný les. A košíčky na houby nejsou obyčejné košíčky. Že kolem Vás je les pohádkový a košíčky jsou také pohádkové…

V listopadu se můžete těšit na večerní představení:

20. 11. – 19.00 hod – HOST: Divadlo pod Palmovkou / Mlčení bobříků
U devatenáctileté Bedřišky se zničehonic objeví příznaky podivné nemoci. Dokáže rozdělat oheň bez pomoci Pepa a zná všechny sloky z Vlajka vzhůru letí. Doktoři, psychologové a psychiatři jsou bezradní. Jediným možným řešením, jak dívku zachránit, se zdá být starobylá praktika vymítání. Již není pochyb, že nešťastná dívka je posedlá skautingem…

NOC DIVADEL
18. 11. od 15:00 bude otevřené celé divadlo! Přijďte s dětmi na Noc divadel!

DIVADLO ALFA
Rokycanská 7
312 00 Plzeň


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru