reklama
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Lyžařská sezóna na Špičáku končí

Spodní Šance a Lubák byly poslední dvě sjezdovky, na nichž se ještě ráno na šumavském Špičáku lyžovalo. Sezónu ukončilo odpolední slunce.

reklama
reklama

Lanovka na vrchol Špičáku už byla mimo provoz a ještě ráno provozovatelé Ski&Bike areálu věřili, že několik dalších dní budou moci vyjít vstříc především školním lyžařským kurzům. Zároveň již v pondělí zlevnili skipasy o 30 %.

„Ráno se sice rozjely zbývající dva vleky na dvou sjezdovkách, ale prudký nástup jara a slunce na jižních svazích vykonaly své – u nás dneškem sezóna skončila,“ uvedl dnes odpoledne vedoucí střediska Jan Kasík.

Šumavský Ski&Bike Špičák trvale figuruje mezi cenově nejpřijatelnějšími lyžařskými areály v Česku s přepravou vícemístnou lanovkou. Nabízí sportovní sjezdovky v kombinaci s lehčími tratěmi pro rodiny s dětmi. Celkem jich má 8,5 km. Obecně známou raritou je nejprudší česká sjezdovka – Šance se sklonem až 100 % (45°). Lyžaři mohou již několik let využívat také společný skipas se železnorudskými středisky Nad Nádražím – Belveder (plus dalších 3,5 km tratí).

reklama

Místo, o které píšeme:


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:
avatar

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: