Malá Homolka. Foto: ÚMO 3

Malá Homolka se stane obcí

Malá Homolka se nachází za Tyršovým mostem směrem na Radobyčice, ke kterým také tato místní část centrálního obvodu patří. V současné době je zde pouze značka s doporučenou rychlostí 50 kilometrů v hodině. Řidiči se jí ale inspirují jen výjimečně a většinou využívají maximální povolenou rychlost, tedy 90 km/h. Místní proto letos v květnu vytvořili petici za snížení nejvyšší povolené rychlosti. Ta ale není potřeba. Vedení třetí městského obvodu totiž odsouhlasilo, že se oblast stane obcí.

„Situací jsem se začali zabývat již v prvním čtvrtletí letošního roku, hned poté, co se objevily opakované žádosti o omezení rychlosti. Poté jsme zpracovali možné varianty, kdy se zvažovalo mezi snížením maximální povolené rychlosti na 70 nebo na 50 kilometrů v hodině. Již 3. dubna bylo odsouhlaseno, že lokalita Malá Homolka bude označena jako obec,“ vysvětluje Ondřej Vohradský, vedoucí Úseku dopravního inženýrství SVS MP.

Na silnici III/18032 v oblasti za Tyršovým mostem bude tedy zhruba v úseku ulice Krásná – K Malé Homolce snížena rychlost na 50 km/h, a to osazením dopravních značek začátek, konec obce s názvem „Malá Homolka“.

„Žádost jsme obdrželi od správce komunikace a navržená místní úprava, která byla projednána všemi příslušnými orgány, bude stanovena opatřením obecné povahy. To je proces zhruba na dva a půl až tři měsíce. Pokud vše proběhne bez podaných námitek, navržená úprava by mohla být stanovena kolem 10. července tohoto roku a pak odeslána správci k realizaci,“ představuje konkrétní termíny vedoucí Odboru dopravy Jana Tomanová.

Realizaci zvládne Správa a údržba silnic Plzeňského kraje zhruba za jeden měsíc, hotovo tedy bude cca v polovině srpna, nejpozději do začátku školního roku.

Dalším požadavkem občanů podepsaných v petici je umístění radaru. O stanovisko k umístění informativního radaru požádá obvod Městskou policii Plzeň.

„Občané požadují rovněž vybudování osvětleného přechodu pro chodce. Jak sami zmiňují, již existuje projekt, který má řešit komplexní infrastrukturu této komunikace a souvisí s výstavbou vodovodu a kanalizace,“ dodává 1. místostarosta MO Plzeň 3 Pavel Šrámek.

Zdroj: ÚMO 3

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: