Foto: Pixabay

Město chystá celodenní setkání s veřejností

V rámci právě probíhající aktualizace Strategického plánu města Plzně připravili zástupci krajské metropole setkání s občany, kam může přijít „Na kus řeči s Plzní“ každý. Na akci jsou připravena atraktivní témata, program pro děti, představení tvorby strategického plánu, a hlavně možnost probrat náměty občanů se zástupci města. Setkání se bude konat v prostorách Plzeňského Prazdroje v neděli 17. září a dorazit je možné kdykoliv mezi 11 a 17 hodinou.

„Osobně si myslím, že se můžeme těšit na příjemné setkání s lidmi, kteří se o své město zajímají a chtějí se podílet na jeho dalším rozvoji,“ uvedl první náměstek primátora Pavel Bosák. Během dne bude připraven program i pro rodiny s dětmi. „Budeme moc rádi, pokud se na kus řeči s Plzní vypravíte například s rodinou nebo přáteli. Pro děti bude připraven tematický program, a už teď jsme zvědaví, jak si budoucnost Plzně představují její nejmladší obyvatelé,“ dodal Pavel Bosák.

Na akci bude připraveno několik stanovišť, u kterých se mohou lidé zapojit do diskuse k tématům týkajícím se rozvoje a budoucnosti města. „Nosnými tématy jsou rozvoj města a veřejných prostranství, komunikace a informovanost, motivace mladých lidí žít v Plzni a pocit bezpečí ve městě. Probrat toho však na setkání můžeme mnohem více, záleží hlavně na občanech, s jakými nápady a připomínkami do diskuse přispějí,“ vysvětlila Eva Velebná Brejchová z Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně, který má aktualizaci strategického plánu na starost.

letákČtyři hlavní oblasti pro diskusi vzešly z výsledků průzkumu, který mezi Plzeňany probíhal během dubna tohoto roku. Shodla se na nich také odborná veřejnost, která nad budoucím směřováním Plzně jednala u kulatých stolů na začátku června. Nyní se zástupci města obracejí opět na obyvatele, kteří se tak mohou podílet na dalším směřování městského rozvoje.

„Zvolili jsme netradiční prostory Lighthouse v Plzeňském Prazdroji. Troufnu si říci, že sem se podíval jen málokterý Plzeňan. Jsme moc rádi, že jsme se na spolupráci na této akci domluvili s plzeňským pivovarem, který k Plzni neodmyslitelně patří,“ doplnila Eva Velebná Brejchová.

Přijít a zapojit se do meetupu s Plzní je možné kdykoliv v neděli 17. září mezi 11. a 17. hodinou. Navíc ve 12, 14 a 16 hodin se uskuteční moderovaná prezentace o Strategickém plánu města Plzně. Pro zájemce, kteří nebudou moci dorazit na setkání osobně, je připraven také meetup „Na kus řeči ON-LINE“, který proběhne 25. září od 18 hodin Odkaz na on-line meeting stejně jako další informace o chystaném setkání jsou na https://budouci.plzen.eu/.

Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: