Vizuál k akci.

Západočeské muzeum zve na Mezinárodní den archeologie. Letos s podtitulem Archeologie dětem

V letošním roce se Západočeské muzeum v Plzni již šestým rokem zapojí do oslav Mezinárodního dne archeologie. Pro návštěvníky všech věkových kategorií je připraven pestrý interaktivní program na téma „Archeologie dětem“.

„V rámci tohoto dne se budeme věnovat vzdělávacím programům, které Západočeské muzeum v Plzni k tématu archeologie připravuje pro děti. Na co se můžete těšit? V Ateliéru si vyzkoušíte dozdobit figuríny podle pravěké módy nebo si sami zkusíte pravěkou halenu, plášť či sukni. Fotografování povoleno! Ve Zbrojnici si můžete zahrát na archeologa a pomoci s odkrýváním kostrového hrobu. V expozici Historie se seznámíte s replikami středověkých artefaktů – zbraněmi, součástmi zbroje středověkého rytíře, mincemi, obuví a v expozici Archeologie s replikami keramických nádob, zbraní a nástrojů, ale i šperků a ozdob. Na haptické tabuli si budete moci osahat různé materiály, které člověk začal používat již v pravěku,“ přibližuje akci Romana Němečková ze Západočeského muzea v Plzni.

Vstup na program a do expozic Pohledy do minulosti Plzeňského kraje (expozice Archeologie a Historie), Plzeňská městská zbrojnice a do ateliéru je od 10 do 18 hodin volný.


Mezinárodní den archeologie

sobota 15. 10. 2022, od 10.00 – 18. 00 hodin v Západočeském muzeu v Plzni, Kopeckého sady 2


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: