Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Univerzitní knihovna v Plzni pořádá tradiční sbírku knih. Letos potěší publikace pro děti

Mezinárodní den darování knihy připadá stejně jako svátek zamilovaných na 14. února. Univerzitní knihovna Západočeské univerzity v Plzni proto pořádá již pátý ročník sbírky knih. Až do konce února mohou lidé přinášet knihy do jakékoliv její pobočky. Darované výtisky předají knihovníci organizaci Blízký soused, která se věnuje volnočasovým aktivitám pro děti a rodiny z problematických oblastí v Plzni.

Nové knihy nebo knihy v dobrém stavu přijímá Univerzitní knihovna v kampusu na Borských polích, Filozofická a právnická knihovna v sadech Pětatřicátníků 16, Knihovna zdravotnických studií v Sedláčkově 31, Pedagogická knihovna na Klatovské 51 i Ekonomická knihovna v Chebu v Hradební ulici 22.

„Letos potěší knihy pro děti, od nejmenších cca do 15 let, zájem je i o beletrii a encyklopedie pro školáky,“ říká ředitelka Univerzitní knihovny ZČU Miloslava Faitová.

Univerzitní knihovna navazuje na úspěšnou tradici z předešlých let. Předloni putovaly vybrané knihy do knihovny Věznice Plzeň. V roce 2019 knihovníci zprostředkovali předání knih do domovů pro seniory (SeneCura SeniorCentrum Plzeň a Baculus-Domov poklidného stáří Vejprnice). V roce 2018 knihovna spolu se čtenáři obdarovala dětskou četbou Základní školu a Mateřskou školu pro zrakově postižené a vady řeči. Během prvního ročníku v roce 2017 darované knihy zamířily na lůžková oddělení a LDN Městské nemocnice Plzeň, Privamed, a. s., a Fakultní nemocnice Plzeň.


Reklamní sdělení:

Darování knih do knihovny je jedna z možností, co dělat, když máte doma staré knihy a nevíte, kam s nimi. Pokud uvažujete, jaké další možnosti jsou, tak se podívejte na článek, kam se starými knihami.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí:

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru