Foto: Eva Dang

Mikuláš v Depu zkontroluje, jak děti utrácí peníze

V pondělí 4. prosince se od 15 do 19 hodin v Kreativní zóně DEPO2015 koná netradiční Mikulášská besídka spojená s interaktivní expozicí „Jak se točí peníze“, kam v tento den platí poloviční vstupné. Kromě hry, ve které děti proniknou do tajů vydělávání i utrácení peněz, budou pro malé návštěvníky připravené předvánoční workshopy a dětská diskotéka. Děti se mohou těšit na výrobu masek čerta a anděla, peněženek, ozdob na stromečky, mikulášských kouliček a mnoho dalšího.

Vzdělávací expozici „Jak se točí peníze“ během prvních dvou měsíců navštívilo více než 4000 diváků, z toho už více než 1100 školních tříd. Do konce dubna si vzdělávací program rezervovalo již 220 tříd, a to nejen z Plzeňského kraje, ale i vzdálenějších koutů republiky.

Svou koncepcí a obsahem expozice netradiční formou přispívá ke zvýšení finanční gramotnosti dětí, učí je rozvíjet správný úsudek, rozhodování i kritické myšlení. Stejné cíle si klade také soutěž, která je s expozicí „Jak se točí peníze“ spojená. Online hra pro žáky prvních až sedmých tříd základních škol běží na stránkách www.verimedobrymvecem.cz a již se do ní zapojily desítky soutěžících, z nichž prvních pět výherců si už odneslo sladkou odměnu v podobě měšce s čokoládovými mincemi.

Expozice vznikla z podnětu Skupiny Erste jako součást programu Erste Financial Life Park a je putovní. Vytvořilo ji dětské muzeum ZOOM ve Vídni ve spolupráci s dětským muzeem FRida&freD v Grazu. V Plzni bude otevřená do 18. dubna 2018.

DEPO2015 zve také na široký doprovodný program. Součástí expozice je herna s výtvarným koutkem a podzemním doupětem pro mafiány a černý trh. 2. února 2018 si nejen o tom, jak ušetřit peníze budou moci návštěvníci povídat s ambasadorem výstavy KOVYm. A v týdnu jarních prázdnin na Plzeňsku, od 19. do 25. února 2018, bude široké veřejnosti k dispozici stejný vzdělávací program, jaký DEPO2015 nabízí školám.

Vstupné do expozice činí 50 Kč a klienti České spořitelny mají 50% slevu. Školy, které si rezervují exkurzi, mohou navíc využít příspěvek na dopravu nebo vstupné zdarma pro sociálně znevýhodněné žáky.

DEPO2015
Presslova 14/14, 301 00 Plzeň 3


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: