Muzeum loutek v Plzni zve na Hurvínkovo BUBUBU!
Muzeum loutek v Plzni, které je pobočkou Západočeského muzea, připravilo pro své návštěvníky nový samoobslužný edukační program s názvem Hurvínkovo BUBUBU!
„Program je inspirován stejnojmennou hrou Plzeňského loutkového divadla prof. Josefa Skupy z roku 1932 a provede malé i velké návštěvníky světem Hurvínka, Spejbla a jejich přátel. Výtvarné pojetí programu vytvořil Daniel Poharyskyi,“ vysvětluje mluvčí muzea Romana Němečková.

Při vstupu do muzea obdrží návštěvníci ke vstupence hrací kartu. S její pomocí se mohou vydat na zábavné objevování expozice – průvodcem jim bude Hurvínkův pes Žeryk, který nabídne řadu hravých úkolů a tvůrčích aktivit. Na závěr si každý může vytvořit vlastního Hurvínka a odnést si ho domů jako milou památku.
Program Hurvínkovo BUBUBU! je zdarma ke vstupence do muzea a probíhá denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin v Muzeu loutek na náměstí Republiky 23 v Plzni.
Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

 
								
