Zdroj obrázku: Atstock Productions / Shutterstock.com

Nákup na splátky je moderní: má s ním zkušenost více než polovina Čechů

Nákup na splátky vám může pomoci v nenadálé situaci, kdy rychle potřebujete pořídit třeba náhradu za porouchanou pračku, bez které se zkrátka neobejdete. Nezatížíte přitom jednorázově svůj rozpočet, a zároveň vyřešíte aktuální situaci.

Kdy se rozhodnout pro nákup na splátky

Pro nákup ve formě splátek se můžete rozhodnout ve chvíli, kdy vám třeba nečekaně odejde spotřebič. Porouchala se vám pračka nebo lednička, bez kterých se v každodenním životě zkrátka neobejdete, ale nemáte aktuálně dostatek volných financí pro nákup nového spotřebiče? Řešením může být nákup na splátky. Jeho výhodou je, že si spotřebič rovnou odnesete a splácíte po částkách, které jsou pro váš finanční rozpočet přijatelné.

Jak probíhá nákup na splátky

Největší výhodou nákupu na splátky je to, že pro pořízení vybrané věci, např. nové lednice, nemusíte mít našetřené peníze. Svůj nákup tak budete splácet jednoduše v pravidelných splátkách.

Nakupovat na splátky je možné jak v kamenných prodejnách, tak na e-shopech. Stačí jen zvolit metodu placení na splátky. Následně si zvolíte výši splátek, která je pro váš finanční rozpočet přijatelná. Nákup na splátky dnes nejčastěji funguje jako revolvingový úvěr, který si otevřete u vybraného nebankovního poskytovatele půjček a budete jej postupně splácet. Jakmile s poskytovatelem úvěru dojednáte vše potřebné, můžete si zboží odvést domů.

Nákup na splátky s kreditní kartou

Nákup na splátky je možný i v obchodech, které tuto možnost nákupu nenabízejí. Stačí mít kreditní kartu, ze které zboží zaplatíte, a částku následně splácíte poskytovateli půjčky. Nakupovat na splátky tak můžete v podstatě ve kterémkoliv obchodě.

Češi se nebojí nakupovat na splátky

S úvěrem má v Česku zkušenost většina lidí, přičemž nejčastější je právě nákup na splátky. Tímto způsobem Češi nakupují především domácí spotřebiče, ale také elektroniku nebo nábytek. K takovému nákupu nejčastěji přistupují především v době výprodejů, kdy mohou zboží pořídit za atraktivnější cenu, ale nemají po ruce dostatek financí pro zaplacení plné ceny najednou.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: