Zdroj obrázku: leoks / Shutterstock.com

Nejlepší last minute: Jedině Chorvatsko. Proč?

Která jiná evropská země se může pochlubit tím, že ji Češi milují? Chorvatsko je skvělé nejenom v tom, že se nachází nedaleko České republiky, ale navíc je pro Čechy zajímavé i po finanční stránce. K tomu přidejte fakt, že leží u moře, má příjemné klima a jeho obyvatelé jsou milí a přívětiví.

Ubytování se slevou až 50 %

Při výběru dovolené se nebojte počkat na poslední chvíli. Dostali jste chuť vyrazit do Chorvatska? Podívejte se na výhodné nabídky, které pobyty last minute v Chorvatsku nabízí. Díky nim můžete ušetřit od 10 do 50 % za ubytování. Záleží pouze na vás, jaké požadavky na ubytování máte. Chcete bydlet v soukromí? Chorvatsko nabízí pestrou škálu apartmánů, jejichž součástí je klimatizace, plně vybavená kuchyň a v některých případech i soukromý bazén

Vyrazte kdykoliv, podmínky jsou vhodné celoročně

Chorvatsko se může pochlubit tím, že má celoročně příjemné klima. Moře je sice vhodné na koupání od května do konce září, někdy i začátku října, ale co se turistiky týče, té se můžete v Chorvatsku věnovat celoročně. Na Jadranu si můžete užívat jak oblázkových pláží, tak písčitých a oblíbené jsou i pláže s platy, na které se snadno umisťuje ručník a netrápí vás žádné nerovnosti povrchu.

Zajeďte na Omišskou riviéru

Jednou z oblastí Chorvatska, která stojí za návštěvu je Omišská riviéra. Ta se nachází ve střední Dalmácii a jejím centrem je historické město Omiš. Při jeho návštěvě rozhodně musíte navštívit pozůstatky alespoň jedné ze dvou pevností, které se nad městem tyčí. Jmenují se Fortica a Mirabela a z obou je nádherný výhled nejenom na Omišskou riviéru, ale také na okolní ostrovy. Jakmile sestoupíte dolů do města, nabídne se vám příjemná procházka centrem, při které narazíte hned na několik kostelů, měšťanské domy a starověké hradby, které město v minulosti chránily.

Nejkrásnější písčité pláže

Vydáte-li se z Omiše na jihovýchod, narazíte na ty nekrásnější písečné pláže, které se táhnou do dálky několika kilometrů. Kromě jemného písku nabízí pláže také pozvolný vstup do moře. Pouhých 25 kilometrů od Omiše se nachází další oblíbené turistické letovisko Split a necelých 35 kilometrů je od Omiše vzdálená Makarska. Ubytujete-li se v Omiši, budete doslova ve středu dění a do okolí budete moci podnikat výlety autem.

Chorvatská kuchyně je pestrá a z čerstvých surovin

Stejně jako jiné přímořské státy, i Chorvatsko je typické rybolovem a součástí národní kuchyně jsou pokrmy připravované z čerstvých mořských ryb a mořských plodů. Skvělé je například černé rizoto, které se připravuje ze sépií a díky tomu má také svou typickou černou barvu. Další chorvatskou delikatesou jsou malé solené rybičky obalované v mouce, a následně usmažené na oleji. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na vařené langusty a chobotnice a námořnické rizoto, které obsahuje rýži, olihně, mušle a ráčky a navíc cibuli, česnek, rajčata a bílé suché víno.

Skvělá infrastruktura a dostupnost

Doprava po celé zemi je bezproblémová a veškerá letoviska skvěle dostupná. V rámci dovolené v Chorvatsku je skoro povinností zúčastnit se alespoň jedné plavby lodí a prohlédnout si tak pobřeží z jiného pohledu. Součástí takových plaveb bývá i tradiční ochutnávání místních pálenek i tradičních místních pokrmů a samozřejmě i koupání na otevřeném moři. Tak neváhejte, roztáhněte závěsy ve svém domově, vpusťte si do bytu sluníčko, které vás navnadí na dovolenou u moře a začněte pátrat po nejvýhodnějších last minute nabídkách.

Dovolená v Chorvatsku vás nijak nezklame a Chorvatsko se stane se destinací, do které se rádi budete vracet. Nejenom díky příjemnému podnebí a obyvatelům, ale také díky skvělé kuchyni a nízkým cenám.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: