Foto: Plzeňský kraj

Nejlepší stavby Plzeňského kraje za rok 2018 jsou k vidění ve Stříbře

Putovní výstava soutěže Stavba roku Plzeňského kraje se otevírá na své druhé zastávce ve Stříbře. Ve vestibulu místní radnice představí díla, která v letošním roce usilovala o titul Stavba roku Plzeňského kraje 2018. Stříbrská mateřská škola si ze soutěže odnesla Cenu poroty. Fotografie staveb spolu s hodnocením odborné poroty tu budou vystaveny do 15. září 2019.

Všech 32 staveb, které se letos přihlásily do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje, mohou vidět návštěvníci radnice na Masarykově náměstí ve Stříbře. Dozví se také, které z nich byly nominovány a oceněny.

Právě město Stříbro získalo Cenu poroty za novostavbu mateřské školy v ulici Prokopa Holého. „Ocenili jsme především neotřelé a nekompromisní barevné pojetí interiéru, které rezonuje návštěvníkovi v nitru ještě hodně dlouho,“ řekl předseda poroty Miloslav Michalec.

„Je třeba poděkovat předchozímu zastupitelstvu, že se rozhodlo pro stavbu nové mateřské školy ve Stříbře a také všem, kteří se podíleli na její realizaci. Získali jsme nejen krásný objekt, který se stal chloubou města, ale především nádherné prostory pro více než 100 dětí ve čtyřech třídách,“ doplnil Václav Votava, starosta města Stříbro, které bylo investorem stavby. „Příznačný je i název mateřské školy Přístavní – je opravdu takovým přístavem pro naše nejmenší, pro jejich hry, ale i pro rozvíjení jejich osobnosti.“

Další zastávkou expozice ke Stavbě roku Plzeňského kraje budou od 17. září 2019 Klatovy. Poté bude výstava putovat do Plzně a Dobřan. Více informací o soutěži na www.stavbarokupk.cz.

Putovní výstava Stavba roku Plzeňského kraje 2018
Stříbro, vestibul radnice, Masarykovo nám. 1
20. 8. – 15. 9. 2019


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: