Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Nejlevnější letenky můžete pořídit přes internet. Třeba do USA nebo Dubaje

Na světě je obrovské množství destinací, které doslova lákají k navštívení. Mezi jedny z největších lákadel určitě pro mnoho lidí jsou Spojené státy, ale také atraktivní exotické lokality se zcela odlišnou kulturou. Všude je co k vidění a všude stojí za to se podívat. Aspoň pokud tedy máte duši správného cestovatele. Jako problém už může vypadat sehnat do takto vzdálených destinací levné letenky. To je ale problém pouze zdánlivý, stačí vědět, kde hledat.

S přestupem nebo bez?

Možná si nákup levný letenek spojujete s tím, že poletíte nízkonákladovou společností a musíte přestupovat na několika místech. Samozřejmě, i takové nabídky existují. Na druhou stranu však není řečeno, že nemůžete sehnat třeba letenky do USA přímo z Prahy. A to samozřejmě: 

  • Bez přestupu
  • S renomovanou leteckou společností

Rovněž takové letenky se totiž nabízejí za rozumné ceny, stačí jednoduše využít nákupu přes internet. Na internetu je vše levnější a platí to rovněž o letenkách. Můžete se tak podívat třeba do New Yorku za opravdu rozumné peníze.

Los Angeles
Los Angeles. Foto: Pixabay

Dovolenou plánujte, ale s rozumem

Pokud se chcete vydat na svou vysněnou dovolenou, ale zároveň chcete být ekonomicky rozumní, je potřeba si dát v plánování určitou volnost. Pokud už máte svou vysněnou destinaci, kterou může být třeba jedna z dobře známých bohatých zemí na blízkém východě, tak si aspoň nutně nedávejte pevné termíny. Právě když si necháte trochu volno s plánováním dovolené, můžete hledat svobodněji ty nejlevnější nabídky. Dubaj letenky tak lze pořídit za mnohem lepší cenu, když se nebudete vázat na konkrétní termín. Je to přece škoda nevyužít termínu, který je podstatně levnější, jenom proto, že jste si to naplánovali na jindy.

Proto se určitě hodí mít v práci nějakou flexibilitu, ale je jasné, že každý si to nemůže dovolit. Ale pokud byste naopak nutně nelpěli na konkrétní destinaci, můžete naopak zase pracovat s touto položkou jako s proměnnou. Zvolit si konkrétní termín, kdy můžete cestovat a destinaci vybrat až podle ceny. Určitě se najde široký okruh destinací, které byste rádi navštívili.

Hledejte online a nebojte se zeptat

Množství cestovatelských portálů je vydáváno formou blogu, a tak zde najdete řadu lidí, kteří mají s cestováním bohaté zkušenosti. Nebojte se proto zapojit do diskuzí a zeptejte se, co vás zajímá. Nepochybně se najde někdo, kdo vám rád poradí. Kromě toho můžete využít oblíbené vyhledávače letenek, kterým stačí jenom několik základních údajů a dokáží vám vybrat levnou letenku. Jenom si dávejte pozor, pokud budete volit cestu nízkonákladovou společností, abyste nebyli překvapeni z množství příplatků. Mezi ty typické patří třeba: 

  • Příplatek za kufry
  • Příplatek za jídlo

Zatímco jídlo můžete v mnoha případech velice jednoduše oželet, zkrátka i delší let jednou za čas takto zvládnete, něco jiného to může být v případě zavazadel k odbavení. Je potřeba si dávat pozor na to, že lowcost aerolinka může mít tato zavazadla za příplatek, který nezahrnuje cena letenky. Ceník aerolinky je tak vhodné si prostudovat, abyste měli jasno, kolik reálně zaplatíte.

Dubaj
Dubaj. Foto: Pixabay

Využijte slevových kupónů

S ohledem na ušetření za dovolenou určitě stojí za zmínku také to, že jako nástroje nemáte pouze vyhledávače letenek nebo internetové diskuze. Vyzkoušet můžete také slevových kupónů, prostřednictvím který může být i ta vaše dovolená levnější. Různé slevové portály nabízející slevové kupóny, se v posledních letech vyrojily jako houby po dešti a oblast cestovního ruchu dokázaly rozvířit také.

Na takových slevových portálech můžete jednoduše najít slevové kupóny, které platí třeba na některé zájezdy od známých cestovních kanceláří. Také tato varianta může být zajímavou, pokud si chcete udělat hezkou, a přitom cenově příznivou dovolenou, kde o vás bude postaráno se vším všudy.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: