Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Několik tipů pro výběr správné pánské peněženky

Mít krásnou a maximálně funkční peněženku je velmi důležité. Mnozí pánové to až tolik neřeší, nicméně jedná se o vcelku důležitou součást outfitu. Že máte tu vaši aktuálně hodně prošoupanou, případně dokonce nosíte peníze po kapsách? Tak to jste na správné adrese. My se totiž postupně zkusíme světem peněženek prokousat a upozornit na to, co by mělo být při volbě nějakého nového modelu nejdůležitější. Aspektů týkajících se této nelehké volby je poměrně hodně. Pojďme se tedy na jednotlivé podívat mnohem podrobněji právě v následujících řádcích. 

Materiál v hlavní roli

Nesmírně důležité je především to, z čeho je vlastně peněženka ušita. Na trhu se dnes nachází neskutečné množství nejrůznějších látek. Pánové se tradičně rozhodují mezi třemi materiálovými variacemi. Jsou jimi kůže, koženka a látkovina. Každý z těchto materiálů má své přednosti a také zápory. Pokusme se je tedy charakterizovat mnohem podrobněji. I to by vám mělo usnadnit rozhodování.

Kůže jako stálice

Hodně oblíbeným materiálem, z něhož se šijí peněženky, je bezesporu kůže. Vyznačuje se především maximální elegancí a puncem jakéhosi luxusu. Určitě se nemusíte bát, že byste právě koženou peněženkou nějak urazili, případně ve společnosti nedokázali zaujmout. Naopak, hodí se prakticky k jakémukoli oblečení. Kůže by měla vydržet poměrně dlouhou dobu. I když po čase si můžete být jistí tím, že i malé oděrky se bohužel budou zvětšovat a vzhledově peněženka ztratí na svém kouzlu. U kožených peněženek lze vybírat ze spousty barevných variací od těch nejsvětlejších až po ty úplně nejtmavší. Jakousi nevýhodou kůže je tradičně vyšší cena věcí, jež jsou z ní vyrobené. Přesto stojí za to o takovéto peněžence uvažovat. Vždyť slevy na módu jsou mnohde opravdu vysoké.

Koženka pro spořivce

Zajímavou volbou pro ty, kteří nehodlají investovat horentní sumy do kůže, jsou peněženky vyrobené z koženky. Na první pohled jsou mnohdy nerozeznatelné, nicméně při bližším pohledu a ohmatání konkrétní peněženky zjistíte, že nejsou až tolik kvalitní. Také byste měli počítat s tím, že nedokážou až tak odolávat vůči odírání. Stačí pouhý škrábanec a za chvilku nebude peněženka vypadat vůbec hezky. Přesto si lze vybírat i z mnohých designových variací s nápisy, případně jiných hodně dobrých dekoračních záležitostí.

Látka má také specifický styl

Kůži ani koženku příliš nemusíte a dáváte přednost hodně odolným materiálům. Pak volte klasickou látku. Ta není podobně jako u oděvů tenká, ale jedná se o zesílenou vrstvu vyznačující se vysokou odolností. Jen počítejte s tím, že se kvůli pórovitosti poněkud více a rychleji ušpiní. Peněženku ale stačí dát do pračky a máte ji za několik minut čistou.

Stačí vám jen dolarovka?

Toť otázka. Ne každému vyhovuje peněženka, ve které se nachází pouze papírové bankovky. Z hlediska placení je člověk maximálně stylový, nicméně drobné loví z kapsy. Počítat také nemůžete s tím, že byste si do takovéto peněženky umístili nějaké platební karty, případně legitimaci a podobně. Nemáte šanci, jde jen o jakýsi módní výstřelek, na který si ale spousta lidí stihla zvyknout.

Doklady musí mít své místo

V každém případě. Pokud jste zvyklí nosit občanský průkaz a řidičák po kapsách, vystavujete se vysokému riziku jejich ztráty. Někdo řeší absenci místa na doklady v peněžence nákupem specifického pouzdra na mobil, v němž si doklady také najdou své místo. Alternativ je poměrně hodně.

Prostě buďte styloví

Jasně, dbejte i na to, abyste dobře vypadali. V současné době se peněženky z jakéhokoli materiálu vyrábí ve spousta zajímavých variací. Jinak vězte, že slevové kódy na oblečení na Budchlap.cz se vztahují i na peněženky, můžete tak ušetřit dost peněz.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: