Foto: Viktor Poláček

Štafeta Nočních běhů pro Světlušku míří do Plzně

Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, odstartovala letos svůj Noční běh v Ostravě. Další město, které běžci s čelovkami rozsvítí, bude Plzeň, kde se běh uskuteční 30. března ve 21 hodin. Účastníky běhu ale letos čeká změna, poprvé totiž vyběhnou z nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj. Registrace na místě bude probíhat už od 19:00. Součástí 500korunové vstupenky je pro každého účastníka sportovní vak v kombinaci buď s čepicí, nebo čelovkou. Motto letošního běhu návštěvníky láká výzvou „Vzhůru na oběžnou dráhu Nočního běhu pro Světlušku“. Tematicky proto běhy doplní nejen hvězdné hudební vystoupení kapely The Shifters, ale i doprovodný program pro běžce ve spolupráci s Tomášem Bubákem – mistrem České republiky a Evropy v yoyování. Na běhu se poprvé objeví také světluščí osvětové stánky a díky Magistrátu města Plzeň bude na místě k vyzkoušení také lukostřelba. Registrace na běhy jsou spuštěny www.behprosvetlusku.cz.

Hvězdné obíhání v Plzni

Součástí kampaně s vesmírným mottem „Vzhůru na oběžnou dráhu Nočního běhu pro Světlušku“ jsou letos videopozvánky s Bárou Polákovou, Janem Hájkem a Naomi Adachi. O doprovodný program, který jde s mottem ruku v ruce, se letos postará Tomáš Bubák, kterému bude symbolicky běhat a létat yoyo na provázku. Zástupci Magistrátu města Plzeň nabídnu běžcům možnost lukostřelby, a to za denního světla, i večer s čelovkami. Účastníci se budou také moci vyfotit s maskotem letošní sezóny – světluščím astronautem. Běžce čeká hudební rytmické rozproudění v podání kapely The Shifters. O další hudební doprovod se postará Dj Deee. Celým večerem provede moderátorka Kateřina Huberová z Českého rozhlasu, která ke dvacetiletému výročí Světlušky připomene historické milníky jak Nočního běhu, tak Světlušky samotné.

Na každém z běhů bude možnost přihlásit se jako dobrovolný trasér či vyzkoušet na světluščích stáncích pomůcky pro zrakově hendikepované, simulované zrakové vady a smyslové hry i sportovní vybavení. „Světluška si spolu s Českým paralympijským výborem vzala za cíl, že do dvou let vybuduje databázi proškolených trasérů a průvodců pro zrakově hendikepované sportovce. Na každém z běhů proto využijeme příležitost oslovit běžce, kteří s posláním Světlušky souzní, a nabídneme možnost stát se trasérem třeba pro nevidomého běžeckého lyžaře nebo pilotem pro tandemového cyklistu,“ vysvětluje propojení světluščích aktivit Gabriela Drastichová.

Na výběr bude i letos z jednoho (3,3 km), nebo dvou (6,6 km) okruhů. Není přitom nutné běhat, trasu lze klidně jen projít. Vítáni jsou zájemci všech věkových kategorií, kteří chtějí podpořit dobrou věc. Registrovat se mohou také firmy, které podpoří své zaměstnance ve sportovních aktivitách, a navíc udělají dvojnásobnou radost. Do běhu se opět zapojí zrakově postižení sportovci, které Světluška již 20 let podporuje v aktivním životě.

Zakoupení vstupenek na Noční běh pro Světlušku je možné na portálu GoOut.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: