Felsuma paví. Foto: Brian Gratwicke / CC BY

Nová výstava Poklady ostrovů v plzeňské zoo

Poklady ostrovů, tak zní název nové výstavy v plzeňské zoologické zahradě. Expozice je k vidění v pavilonu nosorožců, ukazuje taje několika tropických ostrovů a souostroví a zároveň nahrazuje Mimikry a mravence.

Nová výstava bude k vidění po celý rok 2018 a jejím základem jsou felsumy (gekonovité ještěrky z Madagaskaru), ale součástí expozice jsou i leguánci, žáby, ptáci a ryby. Celkem je k vidění asi padesát živočichů, a to převážně endemických, tzn. nacházejících se pouze na určitém území a nikde jinde. Akvária a terária jsou biotopová a rostliny i živočichové pocházejí se stejných izolovaných oblastí. Ve vystavované kolekci jsou také odchovy z plzeňské zoo.

Autorem expozice je Ing. Tomáš Peš, který mimo jiné čerpal inspiraci k výstavě i z tzv. „ostrovů na pevninách“. Jde o izolovaná místa s odlišnými životními podmínkami než jsou v jejich okolí. Kromě Madagaskaru, který má díky své geografické poloze oproti Africe zcela odlišnou faunu a floru, je na výstavě představeno i prostředí Nové Kaledonie, ostrovů Indického oceánu a Karibiku.

Přijďte navštívit novou výstavu a podívejte se například na jestřába manětínského, kruhoočky nebo ohroženou jedovatou žabičku mantelu zelenou. Ta dosahuje velikosti maximálně 3 cm.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Cookie Consent with Real Cookie Banner