Foto: Plzeňská filharmonie

Nový šéfdirigentem Plzeňské filharmonie je Chuhei Iwasaki

Od koncertní sezóny 2021/2022 se na dva roky stane novým šéfdirigentem Plzeňské filharmonie Chuhei Iwasaki, který dosud zastává pozici stálého hostujícího dirigenta. Na tomto postu nahradí stávajícího šéfdirigenta Ronalda Zollmana, který stál v čele orchestru od sezóny 2018/2019.

Ronald Zollman se však z plzeňské scény neztrácí, s Plzeňskou filharmonií bude i nadále úzce spolupracovat. Pozice hlavního hostujícího dirigenta a stálého hostujícího dirigenta v koncertní sezóně 2021/2022 nebudou obsazené.

Chuhei Iwasaki patří k výrazným dirigentským osobnostem nejen české hudební scény. V Čechách žije 13 let, česky plynule také hovoří a s Plzeňskou filharmonií intenzívně spolupracuje již dva roky. Jako dirigent však hostoval v celé řadě filharmonií. Jsem přesvědčená, že Chuhei Iwasaki bude pro nás dalším uměleckým přínosem s novými impulzy. Je umělcem celou svou duší, empatik, maximalista, svým vztahem a láskou k české hudbě se netají a má obrovský smysl pro humor,“ říká ředitelka Plzeňské filharmonie Mgr. Lenka Kavalová.

Plzeň si připomněla hudebního velikána Bedřicha Smetanu

Nabídky postu šéfdirigenta Plzeňské filharmonie si vážím. Je mi nesmírnou ctí. Hodně v mém životě znamená. Na práci s filharmonií se těším a udělám pro další umělecký růst tohoto orchestru maximum. Navíc mám moc rád i plzeňské publikum.“ komentuje svůj post budoucí šéfdirigent Plzeňské filharmonie Chuhei Iwasaki.

Chuhei Iwasaki je český dirigent pocházející z Japonska. Narodil se roku 1987 v Tokiu. Hru na housle studoval v letech 2003-2006 na konzervatoři Toho Gakuen v Tokiu, poté spolu s obory skladba a dirigování na Pražské konzervatoři. V dirigování, kterému se aktivně věnuje od roku 2012, se zdokonalil studiem na Akademii múzických umění v Praze. Od roku 2014 pedagogicky působí na Pražské konzervatoři, spolupracuje s předními českými a slovenskými orchestry. Jako s divadelním dirigentem se s ním můžeme setkat v plzeňském Divadle J. K. Tyla a pražském Hudebním divadle Karlín, od roku 2019 je také druhým dirigentem Slezského divadla Opava. V květnu 2018 debutoval s Filharmonií Hradec Králové na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro. Od koncertní sezóny 2019/2020 je stálým hostujícím dirigentem Plzeňské filharmonie.

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: