Foto: Do práce na kole 2020

Ohlédnutí za letošní výzvou DO PRÁCE NA KOLE na Plzeňsku

Přesně 917 lidí z Plzeňského kraje v květnu navzdory všem opatřením souvisejícím s covid-19 běhalo, chodilo nebo jezdilo do práce na kole či koloběžce v rámci 8. ročníku soutěžní výzvy DO PRÁCE NA KOLE. Letos byla upravena pravidla tak, aby se mohli zúčastnit i lidé, kteří pracovali z domova. Výsledky v kategoriích pravidelnost týmu, výkonnost pro dobrou věc, cyklozaměstnavatel Plzeňského kraje a cykloměsto roku se účastníci dozvěděli na závěrečné Cyklopárty. Kampaň v Plzeňském kraji koordinuje spolek Plzeň na kole, který se dlouhodobě věnuje zlepšování podmínek pro městskou cyklistiku.

„Cílem kampaně je přilákat k bezmotorovým cestám do práce co nejvíce lidí. Soutěží 2-5 členné týmy, které se snaží co nejpravidelněji jezdit do práce na kole, chodit pěšky, běhat nebo cvičit. Lidé tak uleví auty přeplněnému městu, zlepší si kondici a zažijí s kolegy něco nového. Mnozí nám potvrzují, že takto přijdou do práce daleko lépe naladěni a že se jim pak i lépe začíná pracovní den. Pravidla letos umožnila započítávat jakoukoliv aktivitu, a tak se stalo, že jeden účastník vyrazil do práce po plzeňských řekách na kajaku. Ze Slovan ke Kalikováku urazil 4 km,“ popisuje Jiří George Konečný ze spolku Plzeň na kole.

Získané kilometry se letos nově sčítaly na podporu dobré věci – nejvíce jich získal a byl tak finančně podpořen nadační fond Na kole dětem – NF Josefa Zimovčáka, který podporuje onkologicky nemocné děti. V Plzni letos soutěžilo 917 žen a mužů, kteří měli také příležitost se zúčastnit doprovodných akcí: CykloDílna (26. 5.), Snídaně pro cyklisty (28. 5.), CykloKoupání (3. 6.), CykloZmrzlina (11.6.) a závěrečná CykloPárty (24. 6.) v DEPO2015, kde se vyhlašovaly výsledky výzvy (viz podrobně níže). „Všem výhercům v jednotlivých kategoriích ještě jednou gratulujeme a doufáme, že si užili ceny, které jsme pro ně připravili i doprovodný program. Na vyhlašování zahrál na kytaru a zazpíval Ladislav Lamanai Sedlák a o svých dobrodružstvích na cestě kolem světa na kole hovořil Jaroslav Šnek Král,“ doplňuje Jiří George Konečný ze spolku Plzeň na kole.

výsledky do práce na kole

Cykloměsto

Nejlepší podmínky pro cyklistickou dopravu nabízejí Otrokovice. Rozhodly o tom výsledky dotazníku CykloBarometr a závěry odborné komise z řad organizátorů. Plzeň se umístila až na 11. místě z 13 hodnocených měst s celkovou známkou 3,43 (nejlepší město získalo známku 2,62). Hodnotil se stav cyklodopravy a infrastruktury, bezpečnost cyklistů a komfort na cyklostezkách. Plzeň se od roku 2016, kdy hodnocení probíhá, umisťuje pravidelně na posledních místech.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: