Moving station. Foto: Plzenoviny.cz

Festival OZVĚNY EKOFILMU startuje v pondělí v Moving Station

Již sedmé OZVĚNY EKOFILMU – nejvýznamnějšího českého festivalu filmů s tématikou životního prostředí a jeho ochrany – v Plzni tradičně přivítá kulturní prostor Moving Station ve dnech 17. – 21. dubna 2023.

Letošní ročník zahrnuje projekce vybraných snímků 48. ročníku festivalu EKOFILM pro školní skupiny i širokou veřejnost, besedy s environmentalisty, workshopy pro pedagogy a tematickou výstavu.

„Každý rok se k projekcím snažíme přidat program, který doplní informace a příběhy z filmů o diskuse a zážitkové workshopy. Letos bych všechny zájemce ráda pozvala na zahajovací večer, který je složený z tvůrčí dílny, projekce filmu a diskuse s odborníkem na hydrobiologii, panem Jindřichem Durasem. Promítat budeme film Kapky života, který zachycuje odhodlání íránského rančera putujícího každý den krajinou, aby doručil vodu žíznivým zvířatům. Film dokládá, že změna může a musí přijít od každého z nás,“ uvedla organizátorka plzeňských OZVĚN EKOFILMU Tereza Karbanová.

Zahajovací večer v pondělí 17. dubna je složený z následujícího programu:

18:00 / TRASH? FRESH! – zážitkový workshop s tématikou upcyklace a DIY v režii PaNaMo, se scénografkou, výtvarnicí, hudebnicí, pedagožkou a performerkou Mášou Černíkovou

19:00 / úvodní slovo + projekce filmu Kapky života – perský meditativní dokument o muži, který chodí každý den suchem postiženou krajinou, aby doručil vodu žíznivým zvířatům

20:00 / diskuse s hydrobiologem Jindřichem Durasem

Zahájení festivalu ošperkuje svým slovem slam poetry David Hynčík alias Mručivák.

Další večerní projekce se uskuteční 19. a 20. dubna formou kinokavárny v Malém sále Moving Station od 19 hodin.

Na všechny akce je vstup zdarma a rezervace vstupenek je možná na GoOut.cz.

Podrobný program festivalu je zveřejněn na webových stránkách johancentrum.cz/program/.

„Jsem rád, že letošní program pro školy je obohacený také o nabídku vzdělávání učitelů základních a středních škol formou workshopu na téma: jak učit o změně klimatu – s lektorkou Veronikou Ambrozy. Veronika je metodičkou a lektorkou globálního vzdělávání v programu Varianty společnosti Člověk v tísni. Věnuje se vzdělávání a metodické podpoře pedagogů ve výuce o změně klimatu a aktivním občanství,“ dodal ředitel Moving Station, Roman Černík.

Zdroj: Moving station

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: