Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Padání vlasů u mužů: Jaké jsou příznaky a jak problém řešit

Vypadávání vlasů u mužů není ničím výjimečným. Bohužel jím trpí spousta pánů, a to často nejen vyšší věku. Padání vlasů nebo jejich kompletně ztráta je spojená s mnoha faktory a v medicíně se hovoří o takzvané alopecii. Jedná se o velmi nepříjemnou záležitost, za kterou stojí tradičně hned několik faktorů. My se na ně podíváme podrobněji stejně jako na to, jak jej zastavit, a jiné aspekty. 

Proč vlastně dochází u mužů k padání vlasů?

Důvodů je samozřejmě spousta, přičemž nejčastěji se hovoří o genetických predispozicích. Mnohdy bohatě postačí, když se podíváte na rodiče konkrétního muže. Mají-li krásné zdravé vlasy, s největší pravděpodobností čeká stejně příjemný osud i jejich potomka. V opačném případě má v podstatě smůlu. O to více by se měl takovýto muž svým vlasům věnovat a snažit se o nejrůznější preventivní opatření. Muži nejvíce plešatí přibližně mezi dvacátým a třicátým rokem věku. V této době mají úplně nejvyšší hladinu mužského hormonu testosteronu. Jinak ale existuje i spousta dalších faktorů zapříčiňujících padání vlasů. Některé jsou tak devastující, že je poté potřebná i transplantace vlasů.   

Co ještě ovlivňuje padání vlasů?

Za nepříjemnosti spojené s padáním vlasů může také stres. Pokožka hlavy není prokrvena dle potřeby a k vlasům se nedostávají potřebné živiny. Nepříjemný je hlavně nedostatek vitamínů z řad B, C a E. Stejně tak vlasy potřebují zinek, železo a měď. Mnohdy se jim potřebných látek nedostává kvůli nevhodné stravě konkrétního člověka. Někdy za vypadávání vlasů mohou operace, zdravotní obtíže a špatný krevní oběh. 

Postavte se k situaci čelem

Jednoznačně! Vypadávání vlasů není neřešitelným problémem. Důležité je především doplnění biotinu, který je označovaný jako vitamín H. Mnohdy bohatě postačí, když se vhodně upraví jídelníček a vy do těla dostanete potřebné látky. Jinak si lze vlasy nechat nastřelit, prodávají se dokonce i vlasy ve spreji a podobné přípravky.  


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: