Zdroj obrázku: bbernard / Shutterstock.com

Automobil vyžaduje pravidelnou péči, aby dobře sloužil po řadu let. Dopřejte mu tu nejlepší autokosmetiku

Během užívání vozidlo na sebe nabere kdejakou špínu, která se nachází v ovzduší a na silnici. Někdy je to písek ze Sahary, jindy pyl z kvetoucích stromů, který vytvoří na karoserii souvislou vrstvu. V takovém případě si auto žádá řádnou očistu. Nejlepší je vsadit na osvědčenou autokosmetiku, která si se špínou poradí.

Když nejezdíte do myčky

Spousta majitelů automobilů dává přednost si mýt svého plechového miláčka v domácích podmínkách bez využití automyčky. Činnost to není nijak složitá, snad jen náročnější na čas, který je třeba mytí vozu věnovat. Základem je pořídit kvalitní autokosmetiku, která příliš neodmašťuje lak. Zde se jako řešení nabízí Auto Finesse, což je anglická značka autokosmetiky. Vyrábí autošampony, rychlé vosky, tekuté vosky, aktivní pěny, čističe laku, oživovače plastů i prostředky pro čištění a leštění alu kol a k ošetření pneumatik, těsní a plastů. Tedy prakticky vše, bez čeho se při mytí auta neobejdete.

Jak umýt auto doma

Nejlepší je použít hadici s vodou. Vhodné je postříkat karoserii speciálním roztokem, který odstraňuje mouchy a mastnotu, nechat ho chvíli působit a pak s pomocí hadice auto opláchnout. Nečistoty z kol není vhodné odstraňovat ocelovým kartáčem. I pro tento případ existuje kosmetický prostředek. Jakmile je pryč z karoserie hrubá nečistota, přichází na řadu houba a autošampon. Lze použít i hadr z mikrovlákna.

Když jsou na karoserii škrábance

Vlivem pravidelného využívání automobilu dochází občas k poničení laku, na kterém vznikají méně a více hluboké škrábance. Odstranit je lze. Zde pomůže leštička na auto, která škrábance zbrousí. Na výběr je varianta orbitální nebo rotační. Pracovat s nimi dokáže i naprostý laik. Není třeba se bát, že byste se proleštili skrze plechy. Leštička bývá vybavena senzorem, který hlídá, jak moc na ni tlačíte.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: