Vizuál k akci.

Další PechaKucha Night Plzeň se uskuteční v pátek v jednom z plzeňských vnitrobloků

Další inspirativní večer PechaKucha Night Plzeň s pořadovým číslem 41 se tentokrát uskuteční v komorním prostředí jednoho z plzeňských vnitrobloků v centru města. Dvorky a terasy, které spolu sousedí, dosud nehostily společnou akci. Tentokrát se pro jeden večer spojí a nabídnou jedinečný zážitek a mnoho zajímavých hostů.

Vnitroblok ulic Kopeckého sady – Františkánská – Bezručova se k pořádání dalšího inspirativního večera PechaKucha Night nabízí nejen pro svou atraktivní polohu v centru města, ale také proto, že zde sídlí spolek k světu., který oblíbené večery v Plzni pořádá již 11. rokem. „Spolu s námi se na organizaci podílí Restaurace 12 a Anděl Café se svými sesterskými provozovnami, společně se setkáme v pátek 23. Června 2023 od 20:20 hodin. Hlavní přístup bude možný z Františkánské 16 a Bezručovy 5, následně pak bude možné mezi jednotlivými úrovněmi vnitrobloku procházet, a to nejen v přízemních prostorách. Vezmeme vás i na terasu nebo na jednu ze střech, ze které je nádherný výhled na plzeňské střechy a věže. Několik vstupenek bude možné zakoupit i pro vstup na adrese Kopeckého sady 8, kde sídlí náš poslední spolupořadatel Kolektiv Hub,“ prozradila Kateřina Minářová, organizátorka akce.

„V současnosti jsou vnitrobloky málo využívané, a pokud ano, málokdy v komunitním kontextu. Často jsou jednotlivé části striktně rozdělené, jako samotné domy, ať už slouží soukromě, nebo jako zahrádka restaurace. Na jeden večer tedy propojíme jindy autonomní území, a to hned v několika úrovních. Návštěvníci si budou moct vybrat, zda budou sledovat hlavní program ze dvora, terasy nebo třeba ze střechy. Místní mohou vše sledovat z pohodlí vlastního bytu nebo terasy. Chceme vytvořit jedinečnou atmosféru a ukázat potenciál podobných míst, jako se nám to podařilo již dříve, např. ve starém Špejcharu nebo v rámci výjezdní PechaKucha Night na zámku v Chříči. Do budoucna bychom rádi oživili víc podobných míst a ukázali jejich potenciál, který je často podceňovaný,“ prozradil Jakub Mareš, zakladatel spolu k světu.

PechaKucha
Místo konání. Foto: Spolek k světu.

Program večera odstartuje ve 20:20 živou hudbou. Přibližně hodinu po začátku začnou tradiční prezentace inspirativních osobností. „Naše pozvání přijal cestovatel a vysokohorský turista Jan Trávníček, který se na plzeňskou [Peču] vrací po 9 letech, během nichž zdolal další horské velikány, a kterého se nám konečně podařilo zastihnout ve správný čas v Čechách. Dále se můžete těšit na zakladatele pivovaru Proud Michala Škodu, architekta Petra Šikolu, šperkařku Pavlínu Zakouřilovou a spoluzakladatele vzdělávacího programu AIGNOS Ondřeje Hrácha,“ uvedla Minářová.

Obzvlášť zajímavá je Viktorie Jílková, mladá talentovaná sportovkyně, která získala titul světové šampionky v thajském boxu. Je také evropskou šampionkou v boxu a na Mistrovství Evropy v ledním hokeji dovedla jako kapitánka tým žen do 16 let k obhajobě zlata. „Talent takového formátu je unikátem ve světovém měřítku, v našich vodách srovnatelný s Ester Ledeckou. Viktorie je na začátku své cesty, na které chce vyhrát letní i zimní Olympijské hry a vše nasvědčuje tomu, že se tak brzy stane a Viktorie se zařadí po bok pouhých pěti sportovců, kterým se dosud takový úspěch podařil,“ doplnila Minářová.

„Abychom naplno využili potenciál místa, zařadili jsme do programu také dvě performance. Jedním z nich je představení “Ke zdi”, které upravené na míru prostoru předvede Cirkus TeTy, poslední z prezentujících ve formátu 20×20. Abychom opravdu naplno využili možnosti vnitrobloku, chystáme ještě dvě překvapení. Jedno z nich chystáme ve spolupráci s plzeňskou konzervatoří, je tedy opravdu na co se těšit,“ pozvala Minářová.

Vstupenky jsou v předprodeji na goout.cz.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: