Foto: Pilsen Busking Fest

Pilsen Busking Fest nabídne od středy do soboty zdarma umění v ulicích Plzně

Na Pilsen Busking Fest se od středy 20. do soboty 23. září sjedou umělci z celého světa a Plzeň tak v těchto dnech zažije doslova invazi různorodého umění a kultur. Festival nabídne kromě hudby či divadla i workshopy, tančírny nebo kreativní zóny. Je zdarma a určen skutečně všem věkovým či sociálním skupinám.

Pilsen Busking Fest nabízí mnoho zážitků a nečekaných momentů a ani nepřízeň počasí ho nemůže omezit – za každou buskingovou zónu v ulicích města je připravena alternativa v přilehlých klubech a restauracích. Změna programu by se tak případně měnila jen co se týče lokality, nikoli času konání.

Novinkou letošního ročníku je zpracovaný program na webu clashfinder a každý návštěvník, tak může ve svém mobilním telefonu sledovat aktuální změny či si jen zvýraznit své favority. Program lze naleznout zde: www.clashfinder.com/s/buskingfest2017. „Vybíráme takový program, který je zajímavý jak pro mladé lidi a děti, střední generaci, tak i pro naše babičky a dědečky. Jak už bylo řečeno – na festival je vstupné zdarma – a je na každém návštěvníkovi, jestli daného umělce podpoří vhozením mincí do klobouku či nikoliv,“ připomíná Karel Pánek, technický ředitel festivalu.

Ve středu se na hlavním podiu na náměstí Republiky v Plzni nejdříve ukáží francouzští akrobaté, tanečníci a breakdanceři Surprise Effect, po nich vystoupí na pódiu největší hvězda festivalu Jyoti Ram, který se do programu přidal jako poslední! Tento 46 letý Jogín, multiinstrumentalista a především iluzionista ukáže každému, že levitace je možná a udržet 5 koulí na hlavě není nemožné. Ihned po něm náměstí rozduní Tokhi & The Groove Army se svým bubenickým vystoupením a celý program hlavního pódia zakončí Italové Light Chilli se speciální show „Italian Barbecue“ o které lze dopředu prozradit pouze to, že se k nim na pódiu přidá i fireshow mistr Blaze z Austrálie. Tento den proběhne ještě workshop a tančírna ve stylu House a Silent afterparty o kterou se postará DJ Yugoshka.

Ve čtvrtek se pak na hlavním pódu vystřídají skvělý I Wish I Was a Fish, Maurizio Presidente, The Entropies a na závěr zpěvák roku v anketě Anděl Thom Artway s kapelou. Tento den se poprvé na festivale ukáží i živé sochy Mirror Crew, ve ,Zvedni Zadek Zone´ se uskuteční otevřený jam kapel a na Silent afterparty zahraje DJ Elien svůj psytrancový set. Páteční zlatý hřeb začíná v 19:00 s izraelskou folk-rockovou skupinou Forest, které vystřídá bubenické duo Puto Production a celý večer zakončí Senor Markusen ze Španělska, který je sice úplně sám, ale didgeridoo, perkuse, buben a další nástroje z něj dělají akustickou taneční bombu. Perličkou je, že se ten den ukáže na ulici i Dominik Feri se svým jazzovým setem u piana a večer v duu FalaFellas opanuje Silent Disco afterparty. Tančit se bude ale opět i v ulicích a to díky Salsa workshopu a tančírně.

Poslední den festivalu ozdobí netradiční vystoupení kapel Frajara Putika a Tabasker, kteří zahrají proti sobě na náměstí Republiky a zajistí tak každému hodně zábavný a originální zážitek z koncertu. Po nich přijde hráč na trubky, odpad a další dobře znějící věci El-loren ze Španělska a celý festival uzavře americký rapper žijící nyní v Berlíně Infidelix na kterého naváže DJ Poeta se svojí hip hopovou afterparty.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz


Tipy z kalendáře akcí:

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru