Foto: ÚMO 3

Plovoucí strom zazáří na Borské přehradě i letos. Děti za ním dojdou s lampiony

Již podruhé se rozzáří na hladině Borské přehrady čtyři metry vysoký vánoční strom na plovoucích pontonech. Tentokrát proběhne rozsvícení za účasti veřejnosti.

„Městský obvod Plzeň 3 proto všechny občany zve 1. prosince na dobrodružnou cestu se světýlky. Průvody s lampiony a baterkami směrem na Borskou přehradu vyrazí hned ze čtyř míst, kde budou čekat průvodci,“ zve malé i velké starosta MO Plzeň 3 David Procházka s tím, že teplé oblečení a nějaké to světýlko, je pro účast na akci naprostou nezbytností.

Sraz je v 16:45 v Borském parku u laviček naproti Hotelové škole, na Výsluní na křižovatce Zářijové a Červencové ulice u nástěnky, na Valše u kruhového objezdu v Dobřanské ulici a v 17:00 v Liticích u hasičské zbrojnice.

„Na konci cesty čeká děti diplom a malé překvapení. Cíl je v areálu Škodalandu, kde bude od 17 hodin občerstvení, prodej drobného vánočního zboží, čtyři stanoviště s vánočními tradicemi a fotokoutek,“ popisuje místostarosta MO Plzeň 3 Ondřej Ženíšek. V 18 hodin navodí adventní atmosféru vystoupení trubačů s koledami a v půl sedmé se na vodní hladině rozzáří vánoční strom. Ten bude, stejně jako v loňském roce ozdobený osmi metry světelného řetězu, girlandami a světelnými hvězdami.

V době akce  bude navýšena kapacita městské hromadné dopravy, a to oběma směry. K areálu Škodalandu lze vyrazit i vlastním vozem.

Podívejte se na fotky z loňského roku:

Zdroj: ÚMO 3

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: