Foto: Plzenoviny.cz

K plzeňským oslavám vzniku republiky se připojuje i Pivovarské muzeum a historického podzemí

Plzeň tradičně ve velkém stylu oslaví vznik Československa. Na sváteční den 28. října bude na počest této klíčové historické události řada turisticky atraktivních míst přístupných za symbolických 28 korun. A to včetně unikátního Pivovarského muzea a Plzeňského historického podzemí.

Pivovarské muzeum v Plzni bude otevřeno od 10 hodin, poslední prohlídka začne v 17:20. Během hodinové prohlídky se seznámíte s historií plzeňských hospod a dozvíte se vše o pivu a pivovarnictví, prohlédnete si sladovnu, hvozd, valečku a laboratoř. V expozici budete moci shlédnout kolekci pivních lahví, nejmenší džbánek na světě, obří korbel a další pivní kuriozity. Přístupná bude také výstava věnovaná 180. výročí od uvaření první várky Pilsner Urquell.

V Pivovarském muzeu můžete vstoupit do tajemného Plzeňského historického podzemí s labyrintem chodeb, studní a sklepů o celkové délce téměř 13 kilometrů. Podzemní prostory už od 14. století sloužily ke skladování potravin, výrobě piva nebo jako obranný systém během dob nepokojů. Během padesátiminutové prohlídky zjistíte, jak podzemí vznikalo, jak rozmanitě bylo využíváno či jak žili středověcí obyvatelé města a také odhalíte tajemství autentických nálezů a zákoutí, které podzemí skrývá.

Zdroj: Prazdroj Visit

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: