Flashmob Plzeň. Foto: Plzeňský festival stepu

Plzeňský festival stepu začíná

Dnes, tj. ve čtvrtek 14. 10. od 17 do 18 hodin budou v centru na pěší zóně k vidění ukázky stepařského umění, které zahájí 7. ročník Plzeňského festivalu stepu. Úvodní den bude patřit malým i velkým stepařům ze Step by Step studia Kamily Borovské, které festival organizuje. Až do neděle pak bude probíhat pestrý program. V pátek festival nabídne flash mob více než stovky stepařů od nás i ze zahraničí na Anglickém nábřeží, v sobotu ukázky stepařských studií na pódiu U Branky, workshop pro veřejnost ve Studiu v DEPO2015 a večer hvězdnou Stepařskou show v Měšťanské besedě, na které nebude chybět Daniel Borak ze Švýcarska, několikanásobný mistr světa, tanečník a choreograf s českými kořeny.

Organizátoři mají za sebou nelehké období – v květnu 2020 konání festivalu znemožnila pandemie a o rok později musel být ze stejného důvodu přeložen z května na říjen. „O to víc se teď na náhradní podzimní termín těšíme! Rádi bychom pozvali všechny, které step zajímá, aby se přišli na festival podívat a třeba si i step vyzkoušet – dá se s ním začít opravdu v každém věku,“ zve Kamila Borovská ze Step by Step studia, které festival organizuje. 

Step by Step studio, které má svoji základnu v DEPO2015, navštěvuje téměř 200 stepařů od 4 do 70 let. Důkazem, že se jim daří, jsou skvělá umístění v českých i mezinárodních soutěžích., k největším úspěchům patří mimo jiné zlaté medaile pro formaci z Mistrovství Evropy 2018 a 2019, k nejčerstvějším jedno druhé a čtyři třetí místa z Mistrovství ČR, které se konalo v sobotu 9. 10. Oceněné choreografie budou součástí festivalového programu.

Plzeňský režisér Tomáš Dvořák převzal Cenu Thálie

Vrcholem 7. ročníku se stane Stepařská show ve velkém sále Měšťanské besedy, kterou bude tradičně moderovat Roman Vojtek. Kromě jednotlivců a formací z domácího Step by Step studia se představí i další plzeňské studio – KMtapdance, dále pražské studio Tap Academy Prague, stepaři z Fidgety feed z Hradce Králové a další.

Stepaři setkání na festivalu využijí také pracovně, jsou pro ně připraveny společné workshopy. Jeden z workshopů je určen pro veřejnost a povede ho špičkový ukrajinský stepař žijící v Praze, vítěz letošního MČR ve stepu sólo muži, IgorBezdieniezhnykh. „Na workshop mohou přijít i lidé, kteří si chtějí step jen vyzkoušet – máme pro ně připravené k zapůjčení stepařské boty a vstup na workshop je zdarma,“ upozornila Kamila Borovská.

Vstupenkyna Stepařskou show v ceně 310 – 350 Kč jsou k dostání prostřednictvím www.mestanska-beseda.cz nebo v předprodeji na náměstí Republiky 41.

Vstup na vystoupení pod širým nebem i workshop pro veřejnost je zdarma.

Plzeňský festival stepu pořádá SPOLEK K.R.O.K. a organizátorem je Step by Step studio.

Plzeňský festival stepu – program

14. 10. čtvrtek
centrum města Plzně
17:00 – 18:00 Stepování v ulicích
Nechte se překvapit stepem v ulicích města!


15. 10. pátek
Anglické nábřeží, vstup zdarma
17:00 – 17:30 Flash mob
Desítky stepařů přímo v centru města


16. 10. sobota
U Branky, vstup zdarma
10:30 – 13:00 Ukázky stepařských skupin a studií
13:30 – 14:30 Pavel Paur a Company – koncert plzeňské kapely
13:00 – 14:30 DEPO2015, Studio, vstup zdarma

Stepařský workshop pro veřejnost
Zkuste si step pod vedením Igora Bezdieniezhnykha
19:00 – 21:30 Měšťanská beseda, vstup 310 – 350 Kč

Stepařská show
To nejlepší, co nabízí současný step
Večerem provází Roman Vojtek


17. 10. neděle
10:00 – 13:30 Měšťanská beseda
Stepařský workshop pod vedením Daniela Boraka (Švýcarsko)
Pouze pro registrované


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: