Sestry 2. interní kliniky. Foto: FN Plzeň

Poděkování sestrám v rámci Mezinárodního dne sester proběhlo ve FN Plzeň

Mezinárodní den sester je každoročně připomínán 12. května. Letošního poděkování sestrám FN Plzeň se zúčastnili hosté, kteří v pandemickém období pomáhali občanům Plzně a celého Plzeňského kraje.

Hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová společně s primátorem města Plzně Martinem Baxou a ředitelem FN Plzeň Václavem Šimánkem poděkovali sestrám za jejich obrovské úsilí vynaložené v pandemickém období. Setkání se uskutečnilo na 2. interní klinice, ale slova díků budou mířit i nadále na všechna oddělení a kliniky.

„V pandemickém období byla nejdůležitější spolupráce a jistota, že se můžeme navzájem na sebe spolehnout. Nejen kolegiální jistota, i opora fakultní nemocnice ve vedení města Plzně a Plzeňského kraje napomáhala k vědomí, že obrovský nápor hospitalizovaných pacientů zvládneme společně. Dostali jsme školu života a pevně věřím, že nás mnohé posílila. Sestry jsou hrdinky této pandemie,“ řekl na setkání Václav Šimánek. 

Jednou z akcí, kterou pro své sestry uspořádala FN Plzeň, byl projekt Srdce pro sestry. Jeho cílem bylo nasbírat srdce pro 1 600 všeobecných sester a porodních asistentek plzeňské fakultní nemocnice. Obrovský zájem předčil očekávání všech. Desítky firem, úřadů a škol a stovky jednotlivců, rodin a skupin přátel doručili do nemocnice téměř 5 000 srdcí. 

Poděkování patří nejen sestrám, ale všem, kteří na ně myslí a sebemenším slovem či skutkem vyjádří dík.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: