Rímský a Maňák. Foto: M-klub Plzeň

Podzimní pořady Mezi knihami zahájí Petr Rímský

Po roce se vrací do Obvodní knihovny Skvrňany v Plzni živé pořady Mezi knihami. Poslední z nich se konal, díky pandemii, na konci září roku 2020, poté se pořady přenesly do virtuálního prostředí. Od ledna 2021 probíhala série on-line koncertů pod názvem miniKoncerty, která měla nakonec 15 dílů a kromě hudebníků, kteří vystupují (nebo se jejich vystoupení plánuje) Mezi knihami, se zúčastnilo i několik zahraničních hostů – Sam Pickering Pick (USA), Asha Quinn (Velká Británie/Maďarsko) nebo Mika Heinczinger (Maďarsko). Nyní se však vrací do knihovny živé koncerty. 

V podzimním programu jsou naplánovány většinou koncerty, které byly přeloženy. To platí i o koncertu Petra Rímského, který podzimní program Mezi knihami otevře. Petrovo vystoupení bylo překládáno celkem třikrát a do čtvrtice všeho dobrého se uskuteční v úterý 21. 9. 2021 od 19:00 v Obvodní knihovně Skvrňany v Plzni.

Petr Rímský je svérázný písničkář, v jehož projevu se kromě folku mísí zejména prvky šansonu, jazzu a blues. Vynikající a nápaditý kytarista s jedinečným hráčským projevem. Petrův hluboký a podmanivý hlas je nezaměnitelný (snad pouze s hlasem jeho bratra herce Pavla Rímského známého z dabingu, rozhlasu, nebo z Vinohradského či dalších divadel).

Spolupracoval či spoluúčinkoval s řadou významných českých osobností, jakými jsou např. Věra Martinová, Janek Ledecký, Karel Kryl, Karel Plíhal, Jaromír Nohavica, Jiří Vondráček, Petr Kocman a další. Věnuje se i spolupráci s mladšími kolegy. V posledních letech to byl zejména o generaci mladší písničkář a žák Petrovy školy Zdeněk Hamřík, se kterým občas společně koncertují i lektorují na muzikantských školách. 

Petr Rímský, který vystoupí se svojí skupinou Misitu a hostem Otou Maňákem, ke koncertu říká: „V Plzni v knihovně hrávám se svými přáteli velmi rád. Úžasná atmosféra a vlastně i akustika, blízkost diváků fyzicky téměř na dosah, ale především duchem (snad úplně na dosah). Není to žádné ‚pojď na pivo, někdo tam prý dnes hraje‘, což jsou místa, kde zásadně nehrávám. Mezi knihami zásadně ano a rád. Občas sám jen s mou milou partou Misitu, občas s sebou přivezu nějakého milého a skvělého hosta, protože se rád potkávám. To totiž žádné sítě nenahradí.

Mým hostem bude tentokrát skvělý Ota Maňák z Bohumína, generální ředitel skupiny Sluníčko. Hluboký hlas, poetické písně, sranda s ním je, jeden z mála lidí, o kterém lze bez uzardění říct, že umí hrát na kytaru a hlavně je škaredší než já, takže vedle něj vypadám dobře :-)))

Tak si rezervujte kousek času a napište si to, dejte vědět dobrým lidem a já se budu těšit, že si nějakou zazpíváme i spolu. Ahóóój!“


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: