Foto: MMP

Město Plzeň přispělo jedním milionem korun na nákup nového policejního vozidla

Klíčky od nového služebního vozidla předal v úterý 1. února policistům primátor města Plzně Pavel Šindelář. Na nákup vozu značky VW Transporter přispěla Plzeň darem ve výši jeden milion korun. Osobní vozidlo v policejních barvách bude sloužit především pro výjezdy plzeňských kriminalistických techniků. Jeho předání se uskutečnilo na parkovišti před plzeňskou radnicí. Za město se jej zúčastnil také radní pro oblast bezpečnosti Martin Zrzavecký, za policii ředitel Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje Jaroslav Vild, ředitel Městského ředitelství policie Plzeň Karel Machulda a vedoucí oddělení kriminalistické techniky Městského ředitelství policie Plzeň Pavel Fanta.

„Žádostem Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje o poskytnutí finančního daru vyhovují zastupitelé města dlouhodobě už od roku 2009. Nejnižší poskytnutý dar byl v částce 500 tisíc korun, nejvyšší 1,3 milionu korun. Včetně naposledy schváleného daru v loňském roce jsme státní policii z rozpočtu města darovali již 10,7 milionu korun. V tomto trendu chceme pokračovat, v rozpočtových výhledech je až do roku 2025 alokována částka vždy jeden milion pro každý rok,“ řekl primátor města Plzně Pavel Šindelář, jenž se chce ve své nové funkci zabývat i zvýšením bezpečnosti v Plzni.

Nové vozidlo Volkswagen Transporter je vybaveno speciálně pro potřeby policie. Disponuje světelným i zvukovým výstražným zařízením a dalšími doplňkovými výstražnými svítilnami. Do výbavy vozu patří box na kontaminovaný odpad, elektrocentrála, pětilitrový kanystr, AKU šroubovák a inspekční kamera, dále horkovzdušná pistole, úhlová bruska, krumpáč, sekera, pákové kleště, rošt na popel, detektor kovů, teleskopický žebřík nebo světelná souprava.

V minulosti zakoupili policisté z finančních darů města především automobilovou techniku, v prvních dvou letech to bylo zařízení na detekci alkoholu a psychotropních látek (v r. 2009) a zařízení pro trestnou činnost (v r. 2010).

Zdroj: Magistrát města Plzně

 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.


Lucie Čechová

Plzeňačka, která se aktivnímu psaní věnuje od roku 2017, je hybnou silou několika magazínů. Myslí především na čtenáře a aktuální témata zpracovává do jednoduché a čtivé formy.

Tipy z kalendáře akcí: