Ilustrační foto. Zdroj: Super8 / Shutterstock.com

Práce se dřevem vyžaduje kvalitní vybavení

Průmyslové provozy, kde se využívá a zpracovává kov nebo dřevo, jsou závislé na kvalitních zařízeních typu pil, hoblovek, tloušťkovaček apod. Využití ale naleznou i v domácích a hobby dílnách zapálených kutilů. Ať profesionál nebo amatér, při výběru musí každý z nich dávat pozor na to, aby zvolil dané zařízení tak, aby přesně odpovídalo jeho potřebám a požadavkům.

Bez pásové pily se průmysl neobejde

Pásová pila představuje základní zařízení pro celou řadu průmyslových provozů, kde je třeba řezat i jinak zpracovávat kovy. Na trhu jsou dostupná zařízení různých typů a principů fungování. Nejčastěji se tak zájemci o koupi pásové pily setkávají s pojmy jako gravitační řezačka, vertikální řezačka apod.

Nelze samozřejmě vybrat jeden konkrétní typ a označit jej jako nejlepší. Vždy záleží na konkrétním použití, na tom, jaký objem materiálu se bude na řezačce zpracovávat apod. Důležité ovšem je, aby zvolená řezačka vždy naplňovala všechny bezpečnostní požadavky.

Moderní pásové pily nabízí automatické či poloautomatické režimy, díky kterým je dosahováno maximální produktivity práce a eliminují se chyby obsluhy. Široké možnosti nastavení a programování potom umožňují navrhnout celý proces přesně podle potřeb konkrétního provozu. Automatizace se přitom týká nejen vlastního řezání, ale i montáže řezaného materiálu či jeho podávání a zvednutí.

Hoblovky a hrubovačky

Kvalitní vybavení vyžaduje i práce se dřevem. Dřevo je třeba řezat a poté upravovat jeho povrch. K vyhlazování a vyrovnávání dřevěných povrchů jsou určeny hoblovky či hrubovačky.

Vždy je třeba, aby byly jejich kovové prvky vyrobeny z kvalitního kovu, což zajistí vysokou kvalitu zpracování dřevěného elementu a maximální míru přesnosti. I v případě hoblovek je třeba při jejich výběru dbát v první řadě na bezpečnost obsluhy. Kvalitní značkové výrobky nabízí v tomto ohledu maximální ochranu i komfort obsluhy, stejně jako vysokou preciznost zpracování.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: