Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Přehled: Den dětí v Plzni a okolí

Dětský den připadá na 1. června, ale protože toto datum letos nevychází na víkend, oslavy se konají již od poslední květnové soboty. Přinášíme vám přehled několika událostí, které se konají k příležitosti tohoto dne.


Prohlížíte zastaralý článek. Pro aktuální přehled navštivte náš kalendář akcí.


Sobota 26. května – Sportovní a dětský den, Lobezské louky, Plzeň

Městský obvod Plzeň 4 nachystal celodenní sportovní program. V 9 hodin startují běžecké závody pro děti a dospělé, ve 12 hodin si děti zasoutěží a v 17 hodin zahraje kapela Lucie Revival.  Děti si vyzkouší různé sportovní disciplíny. Na místě bude závodník Václav Pech jr. s kolegou Petrem Uhlem a házenkář Karel Nocar.


Sobota 26. května – Dětský den na Vinicích, Plzeň

Na louce v městské čtvrti Vinice se od 15:00 uskuteční akce „Kolem světa za zvířátky“. Vystoupí přípravný sbor Andílci, děti se budou moci zúčastnit mnoha soutěží, zatančit si na dětské diskotéce a pobavit se malováním na obličej. Odpoledne moderuje Taťána Krchovová.


Sobota 26. května – Z pohádky do pohádky, Starý Plzenec

Pionýrská skupina Starý Plzenec a Plzenecká železnice vás zvou na Dětský den, který proběhne v klubovně pod lesem. Na programu je projížďka na ponících, cvičení pro děti, výtvarná dílnička, jízda na plzenecké železnici a hudba. Akce začíná v 10:00.


Neděle 27. května – Do přírody s Terezkou ve Spáleném Poříčí

Vyrazte do přírody, kde zažijete mnoho zábavy. Hlavním programem bude soutěž  pro děti s rodiči na NS Perličky víly Terezky, poté se budou opékat buřty. Program startuje mezi 16:00 a 17:00 v Infocentru.


Neděle 27. května – Pohádkový les, Kozolupy

V Kozolupech je program od 14:00, kdy vystoupí soubor tanečních skupin a žáků ZŠ Kozolupy a bude připraven pohádkový les. Od 16:00 je na programu Fešák Píno SHOW. Během celého odpoledne si mohou děti užít trampolínu, dětskou diskotéku, skákací hrady, bodypainting, soutěže a vystoupení. Proběhne ukázka práce Policie ČR a Hasičů Kozolupy. Děti si budou moci zkusit malování na pohádkové polštáře, jízdu na koních a mnoho dalších překvapení.


Čtvrtek 31. května – Dětský den v Přešticích

Zábavné odpoledne proběhne od 13:00 v Městském parku. Děti se dozvědí něco o recyklaci, zahrají si kvíz a  překonají překážkovou dráhu. Akci moderuje Michal Jánský.


Pátek 1. června – Dětský den v ZOO Plzeň

Plzeňská zoologická zahrada si pro malé návštěvníky připravila zábavné odpoledne. Program pro veřejnost začíná ve 13:00 soutěžní stezkou a ve 14:30 proběhne v pavilonu nosorožců setkání s jejich ošetřovatelem. Vstupné za dítě je 55 Kč.


Sobota 2. června – Dětský den, Škodaland, Plzeň

Spousta zábavy, policejní psy, hasiči a překvapení. To vše čeká malé návštěvníky v areálu Škodaland u Borské přehrady. Více zde.


Sobota 2. června – Dětské představení na zámku Kozel

Dětský soubor Lupínek z Březové u Sokolova zahraje pohádkovou komedii „Trampoty s princeznami aneb Není škola jako škola“. Přestavení začne v jízdárně v 15:00.


Sobota 2. června – Dobřany

V Dobřanech proběhnou oslavy Dne dětí společně se zahájením koupací sezony na biotopu Kotynka. Start 13:30 – 15:00 v informačním centru na nám. T.G.M. 5, poté proběhne v areálu biotopu dětská diskotéka a barmanská show.


Sobota 9. června, Den dětí s policií, Rokycany

Na fotbalovém stadionu v Rokycanech proběhne od 10:00 do 16:00 Den dětí s policí ČR. Na místě uvidíte policejní vrtulník a další techniku, psovody a zásahové složky. Děti si zasoutěží v tématických hrách.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 


O Autorovi:

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.


Petr Kutka

V online světě je doma stejně jako v Plzni. Redakční práci v online magazínech se věnuje od roku 2005. V roce 2017 založil Plzeňoviny a od té doby denně vyhledává zajímavé informace z celého Plzeňského kraje, které rád předává dál. Baví jej ale i dobrá muzika, literatura a dějiny, se kterými je spjato i jeho vysokoškolské vzdělání. V současnosti vede několik online magazínů.

Tipy z kalendáře akcí: