Zdroj obrázku: Pramudya A.P / Shutterstock.com

Proč se vyplatí vlastnit alespoň jeden pár sliponek?

Orientujete se v typech bot? Víte, co to jsou espadrilky, golfky nebo například důchodky? Dneska se zaměříme na boty zvané sliponky. Odkud je odvozen jejich název a proč se vyplatí alespoň jeden pár sliponek vlastnit?

Hlavni výhoda sliponek

Jejich název je odvozen z anglického slip-on neboli hodit na sebe. A přesně takové slip-on boty jsou. Rychle se nazouvají, takže si je lidově řečeno můžete na sebe rychle hodit a vyrazit na cestu. Tím se dostáváme k jejich hlavní výhodě. Při jejich obouvání neztrácíte čas se zavazováním tkaniček nebo zapínáním spon, zipu či dalších tipů zapínání. Jsou vhodné pro rychlé životní tempo a rozhodně vás nikdy při nazouvání nezdrží.

Odkud se vzaly rychlonazouvačky

Slip-on boty vděčí za svou popularitu americké značce Vans. Ta byla od dob svého vzniku úzce spjata se skateboardisty, jelikož má na svém kontě vytvoření siluety skejtových bot. Ačkoliv byla firma založena již v roce 1966, svou oblibu si udržela dodnes.

A nejenom mezi skateboardisty, dokonce své pole působnosti rozšířila. Běžně v ulicích narazíte na lidi, kteří na nohách některý z modelů bot Vans mají. A právě jedním z typů bot, které společnost vyrábí jsou boty Slip-on Vans. Od ostatních slip-on bot jsou rozpoznatelné na první pohled: zdobí je totiž logo značky, které je umístěno jak po boku boty, tak i na patě.

Pohodlí nade vše

Jelikož historii sliponek již znáte, je načase zmínit jejich další výhodu. Tou je jejich pohodlnost. Díky tomu, že se pouze nazouvají a nijak se neutahují, jsou neuvěřitelně pohodlné. Vaše noha se v nich bude cítit úplně stejně jako v měkkých domácích bačkorách. S tím rozdílem, že v bačkorách si těžko vyrazíte mezi lidi, zato se sliponkami se můžete vydat do víru velkoměsta, a ještě být za hvězdy.

Vhodná obuv i na společenskou událost

Čímž se rovnou dostáváme k dalšímu plusu nošení sliponek. Jsou neuvěřitelně elegantní. To je u pěkných bot, které si můžete vzít bez starostí do společnosti a klidně i na luxusní večeři, neobvyklé. Když se totiž řekne společenské boty, většině z vás vytanou na mysli typické oxfordky, které mnohdy dřou a také boty pro ženy na vysokém podpatku.

Barva i vzor na míru

Až si zatoužíte zakoupit svůj pár sliponek, určitě se podívejte na katalog Flexdog. Jedná se o kvalitní online platformu, která nabízí velký výběr kvalitní obuvi. Slip-on boty se prodávají ve všech barevných variantách a s nejrůznějšími vzory. Kromě sliponek značky Vans, v katalogu Flexdog narazíte i na další celosvětově známé a uznávané značky obuvi.

Dávno již neplatí, že společenské boty musí být nutně nepohodlné. Sliponky jsou vhodné jak do restaurace, tak na procházku po pláži nebo celodenní chození po městě. Záleží pouze na vás, jakou barvu a design si zvolíte.


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: