Z. Pohlreich. Foto: Fresh festival

Průvodce Prima FRESH festivalem

Zahájení Prima FRESH festivalu v Plzeňském Prazdroji je za dveřmi. Odpovědi na následujících 10 otázek přináší vše důležité před jeho začátkem.

1. Kdy a kde?

Prima FRESH festival návštěvníky přivítá o víkendu 21. a 22. května 2022 v areálu Plzeňského Prazdroje (U Prazdroje 64/7). Parkování je možné nedaleko v parkovacím domě Rychtářka nebo na parkovišti u Hornbachu, ovšem nejjednodušší doprava je prostřednictvím MHD.

2. Co je nového?

Největší novinkou letošního ročníku jsou živé koncerty. V sobotu to rozjede Děda Mládek Illegal Band a ve Vinařské zóně tradiční Cimbálová muzika Denár. V neděli odpoledne dorazí HERMÈS KAREL band.

3. Co nechybí?

Chybět rozhodně nebude Zdeněk Pohlreich, který ovládne Big Green Egg Cooking stage. Návštěvníci ovšem nepřijdou ani o další kuchařské show tentokrát v podání hvězdy televizní kuchařské soutěže Veroniky “Besky” Danišové nebo Honzy Horkého, kapitána českého Národního týmu kuchařů a finalisty Global Chefs Challenge. O gastronomické zážitky se postarají podniky z Plzně a okolí, ale také restaurace nabízející hmyzí menu, mořské plody nebo extrémní catering i z jiných koutů republiky.

4. Co je TOP?

Ocenění Oscar ve filmové branži je totéž jako britská cena Great Taste Awards pro výrobce delikates. Takových oscarových laskomin na festival dorazí hned několik. Jak chutnají nejslavnější gurmánské pochoutky na světě, bude možné vyzkoušet ve speciální zóně Great Taste Awards.

5. Kde je pravda?

Pravda je odjakživa ve víně a na festivalu tedy ve Vinařské zóně. Tichá vína, prosecco, šampaňské, z Moravy, z Itálie nebo z Čech, řízené degustace a sklenička od Crystalexu. Všechno pod záštitou Vinařského fondu. Co víc si přát?

6. Jaké je tajemství kávy?

Škola kávy odhalí všechno, co se týká kofeinového nápoje jménem káva. V Enzo Bencini Coffee stagi budou celý víkend programem provázet Roberto Trevisan a Štěpánka Havrlíková. Výběrová káva a dezerty od místních kaváren jsou samozřejmostí.

7. Kde se dobře žije?

…tam, kde se pivo pije! Pivní zóna s nabídkou minipivovarů a vybraných kraftových pivovarů čeká s otevřenou náručí na všechny milovníky zlatavého moku. Kdo není zrovna pivař, najde možná něco zajímavého u baru s míchanými drinky, ginem nebo whiskey.

8. Co s dětmi?

Pro úplně malé děti je otevřená MonPeri Baby zóna se zázemím. O větší ratolesti bude postaráno v Primáčkově Dětské zóně. Najdou tu zábavné atrakce, kreativní koutek nebo workshop zdobení cupcaků od Judyth Sweet Art.

9. Jak platit?

Veškerá útrata na akci se platí přes náramek NFCtron s čipem, který se kupuje na místě za 20 Kč. Je možné využít i ten loňský, pokud si ho návštěvníci ponechali. Každý z prodejců je vybaven terminálem, na který se čip načte a strhne se platba.

10. Za kolik?

V předprodeji stojí vstup 150 Kč na oba dva dny, na místě 150 Kč na jeden den. Pro opravdové fajnšmekry pak za 189 Kč včetně skleničky na víno od Crystalexu.

POZOR! Každá vstupenka z předprodeje  bude zařazena do soutěže o gril MiniMax od Big Green Egg v hodnotě 29 tisíc korun. Výherce bude vylosován v rámci programu Big Green Egg Cooking and Music stage.

Galerie:

Odpovědi na případné další otázky jsou na k nalezení na webu: http://festival.fresh.iprima.cz/plzen/


 

Sdílejte:
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Plzeňoviny na domovskou stránku Seznam.cz.

 
 Tipy z kalendáře akcí: